Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 04:04   #87
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

@Insanlikarayan ile @MooN arasındaki tartışmanın nedenini pek anlayamadım. Okuduğum kadarıyla anafikir üzerinde hemfikirler...

Benim fikrim ise çeşitli konularda da ifade ettiğim gibi, bu müslüman ülkelerden gelen ve ''laik'' Türkiye ve Avrupa' yı tehdit eden mülteci dalgası hümanizm bazlı yaklaşımlarla ele alınamaz.

Bu insanlar her ne kadar ''ama gerçek islam bu değil'' gibi son derece kaypak bir çizgi üzerinden değerlendirmelere tabi tutuluyor ya da her ne kadar islam ülkelerinden kaçışları da bu temel üzerinden ele alınıyorsa bu kafa ile islam alemindeki sorunları çözebilmek mümkün değildir.

Halk dalkuvukluğunu yani popülizmi bir tarafa bırakalım ve objektif olalım!

Bugün hıristiyan ülkelerde, islam ülkelerinden kaçan milyonlarca insan yaşıyor. Bu sayı on milyonlarla ifade ediliyor.

Bu insanların çoğu o ''dininde-imanında'' insanlar. Ancak hepsi kapağı hıristiyan ülkelere atmadan önce hıristiyanları Kuran gereği düşman ve ''katli vacip'' görürdü...

Ama nedense hiç biri din kardeşlerinin olduğu Müslüman ülkelere gitmiyor. Tabi ''laik'' Türkiye dışında bunları alan da yok! Hükümetin neden bunları buraya topladığını ise gayet iyi biliyoruz.

Uzun sözün kısası...

Bu adamlar canlarını İslam dininin tezahürlerinden kurtarmak için, kafir ve katli vacip bildikleri hıristiyan ülkelere kaçıyor...

Dahası İslam ülkelerinden canlarını kurtarmak için kaçarlarken, hıristiyan ülkelere gelebilmek için canlarını riske atıyorlar. Kendilerinin ve çocuklarının hıristiyan ülkelere kapağı atmak uğruna boğularak ölmek dahil, onca zorluğa katlandıklarını da biliyoruz...

Şimdi bu adamlar Müslüman ülkelerden kaçıyor... Bu lamı-cimi olmayan bir gerçek.

Ama işin en rezil tarafı geldikleri hıristiyan ülkeleri, kaçtıkları Müslüman ülkelere çevirmeye çalışmalarıdır...

Hıristiyan ülkelere geldiklerinde geldikleri ülkenin dilini ve oraya uyum sağlamak için kültürünü öğrenmek yerine ilk yaptıkları iş, hıristiyan paralarıyla sağlanan sosyal yardımlarla geçinirlerken, derhal hıristiyanlarla araya bir sınır çekmeleridir. Maddiyat söz konusu olmadıkça hıristiyan ülkelerin kurumları ve insanları ile ilişki kurmaz, çocuklarını da kurmamaları için baskı altında tutarlar.

Kapanma hakkını sonuna kadar kullanır, küçücük kız çocuklarını bile islamik baskıdan kurtulmuş oldukları halde yine de kapanmaya zorlarlar....

Kaldıkları mahallelere cami ya da mescit isterler.

Çocuklarını Müslüman okullarına ve Kuran kurslarına yollamak isterler.

...

Say say bitmez!

Hem islamdan kaç, hem de hıristiyan paralarıyla yaşamını daha önce görmediği şekilde ikame ettirirken geldiğin ülkeyi kaçtığın ülkeye çevirmek için din adına her haltı yap!

Adam mesela ailesiyle birlikte bir müslüman ülkeden bir hıristiyan ülkeye kaçıyor ve bu öküz, geldiği hıristiyan ülkesini, kaçtığı Müslüman ülkesine dönüştürebilmek için boğazı o kafir hıristiyanların parasıyla doyduğu halde nerdeyse kıçını yırtıyor...

Ben maalesef bu insanlarla empati kuramıyorum.

...

Şu sıralar ve daha da öncesinde hıristiyan ülkelerinde en kanlı saldırıları yapanların çoğu, zamanında bu ülkelere gelmiş Müslüman anne-babaların çocuklarıdır.

Onursuz rezil, anası-babası o ülkelere kaçtığı için hıristiyan bir ülkede doğuyor. O ülkede daha çocukluğundan itibaren sağlık ve eğitim sorunları çözülüyor. O ülkede bir ev içinde yaşıyor ve karnı doyuyor...

Ve bu dinsel sapık, islam adına o ülke halkının kanını döküyor!

Bu genci eğiten anne -baba, bir zamanlar bir islam ülkesinden kaçmıştı...

Geldikleri ülkelerde eğittikleri çocuklara bakın ve bu aileleri bir düşünün...

...

Ben bu cehalet güruhu ile maalesef empati kuramıyorum...

...

Çocuklar hıristiyan ülkelere kaçarken boğuluyormuş falan...

Tamam yazık da...

Bin Ladin de, Işid şefleri de bir zamanlar çocuk değil miydi?

Ben hıristiyan bir ülke olsam bunlar bir kağıda ''dincilik ve müslümancılık'' yapmama üzerine imza atmadığı sürece tek birini bile ülkeme sokmam!

Hümanizm, islamik cehaletin savunucusu olamaz ve olmamalı...