Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 16:19   #7
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 2,121
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cumhuriyet, Kazandırdıkları ve Ahlâk

Çok güzel yazmışsınız. Tamamına katılıyorum.
Bir kaç eklemek istediğim nokta var ki;
En önemlisi CHP çok geç kaldı. Ayrıca CHP kadro değişikliği bu ülkeyi kurtaramaz. Bu ülkede sol asla iktidar olamaz. Reel bakılması gerekmekte.
Yeni, dinamik bir görüşe ihtiyaç vardır. Din çatısından daha üstün bir çatıda tüm halkı toplayacak bir görü gerekmekte bu ülkeye. Bu çatı milliyetçilik de olamıyor bunu da yıllardır süre gelen kavgalarla gördük.
Bu toplum yönetilmeye mahkum bir toplumdur. Bunu hepimizin artık kabul etmesi gerekmekte. Oligarşi ile yönetilmeli ve zaten onu istiyorlar son seçimde bunu anladık. Celal Şengör'ün röportajında herkes tek bir cümleye takılıp çok büyük tepkiler verdi. Ama ben röportajının %95'ine katılıyorum. Bu ülkeye diktatör gerek. Bu nedenle din gibi kuvvetli bir çatı gerek. Bu çatı altında toplayacak bir diktatör gerek.
Bu çatının ne olduğunu henüz bulamadım maalesef Çok araştırıyorum elimizde en güçlü iki silah var ama bu silahlar ile birbirimizi yok ediyoruz. Başka bir ortak payda bulmamız gerekmekte.

Diğer en önemli kısım ise din sorunsalıdır. Bu ülke asla bu kamburdan kurtulamadı. Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklik ile çok güzel başlattığı projelerini devam ettiremedik. Okullarda (fakülteler hariç) din derslerinin tamamen kaldırılması gerektiği görüşündeyim her zaman. Din bir tercihtir. Aynı düşünce ile Diyanet denen kurumun kapanması ya da devlet elinden çıkarak özelleşmesi taraftarıyım. Vergilerle varlığını koruyan bu kurum, bu ülkede müslüman olmayan bir çok insandan aldığı haksız vergilerle varlığını korumakta. Diyanet vb dini kurumların kendi inananlarının destekleri ile varlığını korumasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde bu doymayan canavarın zayıflayacağı ve ülkede olması gereken yere geleceğini düşünüyorum.

Diyanet ülkenin kontrolünden çıkıp bağımsız olarak işlerini yürütene kadar, eğitimden bu empoze edici, faşizan zihniyetin eli çekilene kadar bu ülkede hiç bir yere varılamaz. CHP kadrolarını değiştirse de, MHP kadrolarını değiştirse de, ne yapılırsa yapılsın bu zihniyeti yok etmedikçe boşa sıkılan kurşunlardır. Din bu ülkeyi kan kaybından ölene kadar sömürmeye devam edecektir veya tüm hücrelere nüfuz edip egemenliği eline alarak bizleri yok edecektir. Bence başka bir çözümü yoktur bunun.
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.