Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 17:37   #8
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 61
Konular: 173
Mesajlar: 3,307
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10203
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cumhuriyet, Kazandırdıkları ve Ahlâk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Çok güzel yazmışsınız. Tamamına katılıyorum.
Bir kaç eklemek istediğim nokta var ki;
En önemlisi CHP çok geç kaldı. Ayrıca CHP kadro değişikliği bu ülkeyi kurtaramaz. Bu ülkede sol asla iktidar olamaz. Reel bakılması gerekmekte.
Yeni, dinamik bir görüşe ihtiyaç vardır. Din çatısından daha üstün bir çatıda tüm halkı toplayacak bir görü gerekmekte bu ülkeye. Bu çatı milliyetçilik de olamıyor bunu da yıllardır süre gelen kavgalarla gördük.
Bu toplum yönetilmeye mahkum bir toplumdur. Bunu hepimizin artık kabul etmesi gerekmekte. Oligarşi ile yönetilmeli ve zaten onu istiyorlar son seçimde bunu anladık. Celal Şengör'ün röportajında herkes tek bir cümleye takılıp çok büyük tepkiler verdi. Ama ben röportajının %95'ine katılıyorum. Bu ülkeye diktatör gerek. Bu nedenle din gibi kuvvetli bir çatı gerek. Bu çatı altında toplayacak bir diktatör gerek.
Bu çatının ne olduğunu henüz bulamadım maalesef Çok araştırıyorum elimizde en güçlü iki silah var ama bu silahlar ile birbirimizi yok ediyoruz. Başka bir ortak payda bulmamız gerekmekte.

Diğer en önemli kısım ise din sorunsalıdır. Bu ülke asla bu kamburdan kurtulamadı. Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklik ile çok güzel başlattığı projelerini devam ettiremedik. Okullarda (fakülteler hariç) din derslerinin tamamen kaldırılması gerektiği görüşündeyim her zaman. Din bir tercihtir. Aynı düşünce ile Diyanet denen kurumun kapanması ya da devlet elinden çıkarak özelleşmesi taraftarıyım. Vergilerle varlığını koruyan bu kurum, bu ülkede müslüman olmayan bir çok insandan aldığı haksız vergilerle varlığını korumakta. Diyanet vb dini kurumların kendi inananlarının destekleri ile varlığını korumasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde bu doymayan canavarın zayıflayacağı ve ülkede olması gereken yere geleceğini düşünüyorum.

Diyanet ülkenin kontrolünden çıkıp bağımsız olarak işlerini yürütene kadar, eğitimden bu empoze edici, faşizan zihniyetin eli çekilene kadar bu ülkede hiç bir yere varılamaz. CHP kadrolarını değiştirse de, MHP kadrolarını değiştirse de, ne yapılırsa yapılsın bu zihniyeti yok etmedikçe boşa sıkılan kurşunlardır. Din bu ülkeyi kan kaybından ölene kadar sömürmeye devam edecektir veya tüm hücrelere nüfuz edip egemenliği eline alarak bizleri yok edecektir. Bence başka bir çözümü yoktur bunun.
Gerek Mustafa Bey ve gerekse size tamamen katılıyorum.Bu konu ile ilgili daha önce yazılarım mevcuttur.Öncelikle Chp'den başlamak gerekirse;her şeyden önce bilinsin ki,büyük Atatürk sonrası CHP değişime uğramıştır ve sonrasının Chp'sinin Atatürk ile bir ilgisi kalmamıştır.Atatürkçülük ''durağan'' değil medeni Dünya'ya ayak uydurmaktır.Chp hala 1920-30'ları yaşıyor.

Mhp'ye gelince;bu parti mantalitesi ve mensupları milliyetçi gözükseler bile özünü''Türk-İslam'' sentezinden alır ve ağırlıklı olarak dindardır.Din olayı Mhp'de milliyetçiliğin önündedir.Dolayısı ile Mhp'yi tamamen milliyetçi ve ilerici olarak görmemek lazım.Nitekim Akp'nin başı ne zaman sıkışsa,hep yardıma koşmuşlardır.

Bu durumda Türkiye'nin işi oldukça zordur zira halk git gide daha da muhafazarkar bir yapıya dönüşmüştür.Bu yapı içinde 20 sene daha geçse Akp veya benzeri partiler hep seçimi kazananlar olacaktır.

Bence ihtiyacımız olan bu devrin şartlarına göre ikinci bir Atatürk'dür;aksi takdirde bir orta-doğu mantalitesine sahip bir ülke yolunda hızla ilerlemek kaçınılmazdır!..
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.