Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 18:03   #3
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Putin'den ilk açıklama: Çok ciddi sonuçları olacaktır

Umarım AKP, Amerika'nın maşalığına soyunarak, 3. Dünya Savaşı'na yol açabilecek bir takım gelişmelere Türkiye'yi sürüklemez.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Bilindiği gibi, Amerika'nın yıllar önce yaptığı bir BOP (Büyük orta Doğu) Projesi var.
Amerika bu proje ile şunları hedefliyor.
1- Amerika Ortadoğu'daki petrol yataklarına (daha da hakim) olabilmek için Ortadoğu'da kendisine karşı olan yönetimleri iç karışıklıklar çıkararak zayıflatmak,
2- İç karışıklıklar çıkarılacak ülkelerde (İran, Irak, Suriye ve Türkiye) bulunan Kürt kökenlileri kışkırtmak, silahlandırmak ve destekleyip bu ülkelerden bölünecek topraklar üzerinde Amerika'ya bağımılı (maşa) bir Kürdistan kurdurarak, bölgedeki petrolü Akdeniz'e akıtabilmek için bir koridor oluşturmak.
3- Amerika'nın Ortadoğu'daki piyonu (köpeği) İsrail'in düşmanı olan bu ülkelerden (İran, Irak, Suriye ve Türkiye) koparılacak topraklar üzerinde, İsrail'e dost ve destek bir maşa (Kürt) devlet daha oluşturmak.

Amerika bu amacını gerçekleştirmek amacıyla;
IRAK'TA; Kürt grupları (Talabani- Barzani) kışkırtmış, desteklemiş Amerika ve İsrail düşmanı Saddam Hüseyin yönetimini yok ederek, İsrail ve Amerika dostu Barzani'ye Özerk Kürt bölgesi (devleti) oluşturtmuştur.

İRAN'DA; Amerika İran'da PKK'nın bir kolu olan PJAK'ı desteklemekte, İran yıllardır topraklarını bölmek isteyen PJAK teröristleriyle mücadele etmektedir. Gerek İran'ın nüfusu ve askeri gücü (nükler), gerekse de çoğrafi yapısı nedeniyle, Amerika İran'ı karıştırmayı ve bölmeyi (şimdilik) başaramamıştır ama halen İran'a ambaargo uygulatmakta ve tehdit etmektedir. Suriye'yi bölmeyi başardıktan sonra hedefte İran'ın olacağı kesindir.

SURİYE'DE; Amerika Suriye'deki İsrail ve Amerika karşıtı Esad yönetimini yok edip, kendisine bağlı bir kukla yönetim kurabilmek, Suriye'nin Kuzey'inde (ayenen Irak'taki gibi) bir Kürt bölgesi oluşturmak için (İŞİD, ELNUSRA, ELKAİDE gibi) bir çok terör örgütü veya lejyonerlerden oluşan Esad karşıtlarını desteklemekte, silahlandırmakta ve eğitmektedir.

TÜRKİYE'DE; Amerika'nın, Türkiye'deki PKK terör örgütünü desteklediği ve silahlandırdığı (aklı başında olan) Türk vatanseverleri tarafından bilinen bir gerçektir. PKK silahı ve Lojistik desteği Irak'tan (Kürt Barzani'den) aldığı, Kandil'in Irak'ta (Barzani'nin bölgesinde) olduğuve Barzani'nin Amerika'ya bağlı olduğu, dolayısıyla Kuzey Irak'a Amerika'nın hakim olduğu bilinmektedir. PKK'nın yıllardır kullandığı silah'ın Kuzey Irak'tan Barzani'nin bölgesi) geldiği bilinmektedir. O Amerika ve Barzani ki, Türk Ordusu'nun kara harekatı yaparak PKK terörstlerinin inlerini tamamen yok etmesine izin vermemektedir. AKP hükümetinin ilk yılllarında bu bölgeye giren Türk Subaylarının başına, (Amerikan askerleri ve Barzani'nin peşmergeleri tarafından)
çuval geçirilmiş ve iki, gün sorgulanmıştır.
Günümüzde, kara harekatına izin vermeyen Amerika ve Barzani Hava Harekatı ile (dağı-taşı) bombalamamıza izin vermektedir.
Yani Amerika, PKK aracılığıyla bizi de bölme gayretindedir.

Peki Türkiye ne yapıyor?
AKP öncesi DSP-MHP-ANAP Hükümeti, Amerika'nın bu Projesi'ne ortak olmayacaklarını, Irak'ın karıştırılmasına, bölünmesine destek vermeyeceklerini belirtmişlerdi. Amerika ve yandaşları batının, Esad'a bugünkü gibi saldırdıkları bir dönemde DSP-MHP-ANAP Hükümeti, Irak ve Saddam'a destek amacıyla İş adamlarından oluşan bir heyeti Saddam Hüseyin'e (Bağdat'a) göndermişlerdi.
İşte bu nedenle Amerika tarafından oluşturulan bir ekonomik kriz ile DSP-MHP-ANAP Hükümeti bozuldu ve Amerika'nın (İran, Irak, Suriye ve Türkiye'yi bölme) BOP Projesine destek veren AKP Hükümeti iş başına geçince;
AKP, Amerika'yı destekledi, Kıbrıs harekatı esnasında (Amerika istedi diye) tüm dünya bize ambargo uygularken, bu ambargoya uymayan, Türkiye'ye yardım eden, iki devletten biri olan Saddam Hüseyin katledildi, Irak yakıldı, yıkıldı ve bölündü,
İran'a ambargolar uygulandı,
Suriye'ye bölücü örgütler pompalandı, desteklendi, silahlandırıldı, Suriye'nin Kuzey'inin de (aynen Irak'ta olduğu gibi) Kürtlerden olu.an bir yönetimin eline geçebilmesi için (AKP Hükümetinin de izniyle) Kuzey Irak'tan yola çıkan mekanize ve top yekün silahlı (PKK'nn kolu) PYD birlikleri Türk topraklarından Suriye'ye geçiirip toprak işgal etmeleri sağlandı. (Süleyman Şah Türbesi onların kontrol ettiği bölgeye taşındı)
Türkiye'de ise (AKP öncesi) 2000 yılında (neredeyse) sıfırlanmış ve eylem yapabilecek gücü kalmamış PKK, (Açılım masalllarıyla) güçlenmesine olanak sağlandı.

Günümüze gelirsek, başımızda; BOP (İran, Irak, Suriye ve Türkiye'yi bölme ve Kürdistan'ı kurma Projesi) Eş başkanı olduğunu defalarca söyleyen birisi var.

Amerika ve AKP, (Amerika ve İsrail düşmanı) Esad'ı yıkmak, Kuzey Suriye'de de Amerika'ya uydu bir devlet kurulmasını istiyorlar.
Ama Rusya; bölgeye asker göndermesi ve Esad'ın yanında yer alıp, ''Suriye bir bütündür, Suriye toraklarındaki bütün silahlı gruplar benim düşmanımdır, yok edeceğim'' deyince, Amerika ve Tayyip Erdoğan'ın Suriye'yi bölme planları suya düştü.
Bu nedenle Amerika ve Tayyip Erdoğan
(İŞİD veya PYD) bahane edilerek, Suriye'nin kuzeyine asker göndermek istiyorlar. (Suriye ve Rusya bunun savaş demek olduğunu ilan etti.)
Dolayısıyla Amerika ve Tayyip Erdoğan (belki de 3. Dünya Savaşı'na yol açabilecek) bir Suriye Savaşı istiyorlar.
Ama Avrupa kamuoyu savaş fikrine karşı çıkıyor.
Kamuoylarını savaşa ikna edebilmek (kışkırtabilmek) için bir takım yollara başvurulur ve intikam duyguları kışkırtılan kamuoyunun desteği alınarak Suriye'ye (İŞİD ile mücadele yalanıyla) saldırılır, Kuzeyde oluşturulan güvenli bölgeye (sözde) mülteciler, (özde Kürt grupları) yerleştirilir ve güvenlikleri sağlanır , böylece Suriye de (aynen Irak gibi) bölünmüş olur.

Evet arkadaşım, Paris Avrupa ülkelerinin tümünü temsil eden bir (demokrasi ve çağdaşlık) başkentidir. Paris'e vurulan bir darbe tüm Avrupa'nın canını yakar (ve yanmıştır.)
Şimdi beklenen Avrupa ülkelerinin de (Amerika önderliğinde) İŞİD ile mücadele maskesiyle Suriye'ye askeri mücadeleye yeşil ışık yakmasıdır.
Oysa Esad ve Rusya İŞİD ve PYD ile mücadele etmektedir.

Türkiye'nin ulusal çıkarı,
Esad ve Rusya'ya destek vermektir ki, hem İŞİD, hem de PYD teröründen kurtulabilsin.
Sizce AKP Hükümeti kime destek veriyor?
Niçin?
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.