Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 21:04   #17
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1430
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32413
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Putin'den İlk Açıklama: Çok Ciddi Sonuçları Olacaktır

Belkide "ASALA" gibi yada adını bilmediğimiz nice terör örgütleri ülkede cirit atabilir.

Gerçi Rusya'nın bu taktiği onyıllar önce bıraktığı aşikar. Sembolü Ayı olan bir ülke, İngiliz şeytanlığı yada Amerikan kurnazlığı tarzı gibi bir hareket içinde olmaz. Güç gösterisi yapmayı sever. Savaş kısmı olmaz ama ağır yaptırımlar gelebilir.

Yalnız bizim haşmetlüler de ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar o kesin. Küçük Enişte daha şimdiden "Türkmenlere bomba yağdıranlar karşımızda bizi bulur" diye bir gafda yaptı. Sınır ihlali olduğuna dair alan 4 km deniliyor. O 4 km'de uçak zaten manevra yapsa her türlü geçer.

Medyaya bakıyorum başta saray ahalisi "Rus uçağını düşürdük" diye yapıştırdı. Sonra "Bilinmeyen millet uçağı" sonra Türkmen oldukları sanılan grubun (adı her neyse artık) "Rus uçağını biz düşürdük" açıklaması, ardından gelen ABD'nin "Ben karışmam ben aslında yokum" açıklaması. Nasıl bir perdedir ne dönüyor anlamak mümkün değil.

Putin akıllı oynuyor o kesin.. Daha G-20 zirvesinde açık açık "Işid'i destekleyen g-20 ülkeleri var uydudan görmemek için kör olmak lazım" gibi birşeyler söylemişti. Ardından petrol rafinelerin ruslar tarafından yok edilişi felan..

Sonra gelen bu olay, ne hikmetse aynı günde yeni kurulan hükümette enerji bakanı olan kişinin aslında Çalık grubunun CEO'su olması, (Çalık grubunun IŞID'den petrol finanse ettiğine dair güçlü iddialar mevcut, malum şahısın damadı olmasıda ayrı bir komedi)

Putin'in çok sert açıklaması, dünya kamuoyuna resmen Türkiye'nin terör destekçisi bir ülke olduğunu ilan etmesi, Nato'nun sessiz kalması..

Bütün bunlar iyiye işaret değil.

Ben bunları yazarken malum şahısda "daiş diye türkmen kardeşlerimizi vuruyorlardı.." ile başlayan cümleler..

Öehh artık..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.