Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.15, 11:49   #4
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Bugün Mücadele Günü

Sayıları 1.5 milyar olan dünya yüzeyine dağılmış, çoğunluğu orta doğu ve bize göre uzak doğuda yaşayan adı Müslüman olan ülkelerin kadınlarının çilesi kadın ölümleri! Cinsel taciz ve tecavüzlerin en çok görüldüğü yaşandığı adı Müslüman olan ülkelerin kadınları!

Sevdiği erkek öldürür kadını,
Kocası öldürür kadını,
Dünyaya gelmesine vesile olan baba öldürür kadını,
Çok sevdiği erkek kardeşi öldürür kadını,
Tabiyetinde olduğu devlet öldürür kadını,


Kadına tanınmış haklar, bazı ülke idarecilerinin nazarında sadece kağıt üzerindedir.. Eşitlik kavramı ve anlayışı sadece kağıt üzerindedir, kadın ile erkeğin eşit olmadığını savunan inançların içinde en çok adı Müslüman olan, adı güya İslam olan ülkeler gelir.
Neden ölür? Niçin öldürülür kadın..
Namus ve ahlâk anlayışının ilkelliği, namus kavramının cinselliğe indirgenmesi, kadına öngörülen kılık kıyafetin kadın tarafından uygulanmaması, ilkelik ile eşdeğer sayılan ilkel toplumların kadına bakış açısı, kadının yatakta cinsi latif, evin meydanında hizmetçi, doğacak çocuklar için kuluçka makinası, tarlada ırgat, mutfakta aşçı, erkeğin kölesi, hizmetkârı görülmesidir. Kadın için bu öngörüler ve ölümler ve ayrımcılık en çok adı Müslüman ve adı İslam olan ülkelerde görülür.. Hani bizimde zaman zaman aklıevvel olup Türkiye'yi % 99.99 Müslüman addedip övünenlerimiz var ya, onların sayesinde bizde şükürler olsun Müslümanız, hamd-ı senalar olsun İslam ülkesiyiz ya, bizdede ölümler tecavüzler gırla gidiyor..

E peki gayri İslam olan ülkelerde kadın ölümleri olmuyormu, kadınlar mühtelif sebepler ile ölmüyor mu? elbette oluyor ama İslam ülkeleri ile kıyas yapıldığında devede kulak misali..Şimdi bu gün kadına reva görülen muamelelere karşı çıkış karşı koyuş günü!
Kaç tane baş örtülü bacımız insanlığa yaraşır yaşam için başkaldırıda bulunacak hem cinslerinin uğradığı insanlık dışı muameleyi telin edip kınayacak, baş örtülü bacılarımız erkek eğemen toplumu, erkeğin güdümünde mahlukat olduklarına ne zaman baş kalduracak!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.