Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.11.15, 07:11   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33015
Aldığı Teşekkür: 32077
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Angajman Kuralları… | Yılmaz Özdil20 Ocak 2010.
Taraf gazetesi manşet yaptı:
Fatih Camii bombalanacaktı.


*
Üç gün sonra…
23 Ocak 2010.


*
Mit’çi Mahir Kaynak, akp yandaşı star gazetesi’ndeki köşesinde “Balyoz Planı” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

*
“Türkiye’nin dünyadaki yeni rolüyle, Türk silahlı kuvvetlerinin ideolojisi uyuşmuyordu. O halde, bu ideoloji değişecekti. Ordunun etkinliği, içeriye yönelik değil, dışarıya yönelik olacaktı.
Bu çerçevede, komplo teorisi de sayılabilecek bir proje sunuyorum…
Silahlı kuvvetlerdeki bazı dökümanlar ele geçirildi. Bunlar, bir darbe hazırlığına uygun biçimde yeniden düzenlendi, kamuoyuna sunuldu. Böylece, darbe karşıtlığının yerleşmesi, genelleşmesi sağlandı.
Kimse açık açık darbeciliği savunamazdı, bu kadar yaygın tartışmanın dışında da kalamazdı. Medyanın durumu, zaten, askerlerin yemin törenini andırıyordu. Gazeteciler ne kadar da demokrasiden yana olduğunu göstermek için kaleme sarıldı.
Bu, birinci safhaydı.
Planın ikinci safhası da vardı.
Ordu, bölgede oynayacağı rol için güvenilir bir kurum haline gelmeliydi.
Kamuoyuna sunulan belgeler orijinal değildi. Elde edilen bazı bilgiler değiştirilmiş, bir darbe planına uygun hale sokulmuştu. Eğer bu belgelerin bir kısmının bile değiştirilmiş olduğu tespit edilirse, ordu aleyhine yapılan yayınların maksatlı ve gerçek dışı olduğu kanıtlanmış olacaktı.
Zaten ortaya atılan iddialar bunu kolaylaştırıyordu. Mesela, camiye atılacak bir bomba, her kesimdeki halkı iktidar etrafında birleştirir ve darbeyi imkansız hale getirirdi. Camiye bomba atılması, bir darbecinin asla düşünemeyeceği bir eylemdi.
Şimdi, çok akıllı biçimde yürütülen planın, ikinci safhasındayız.
Belgelerin değiştirilmiş olduğu ortaya çıkacak, ne darbe kalacak, ne ordu düşmanlığı.”

*
Yüzde 100 isabet di mi?

*
Peki, şu basit soruların merak edilmesi gerekmiyor muydu?

*
Taraf’ın fahiş yalanına balıklama atlayan yandaş medya, koro halinde darbe çığlıkları atarken… Yandaş star gazetesi, Mahir Kaynak’ın bu yazısını neden sansürlemedi?


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.