Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.12.15, 12:05   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Özgür Düşünce, Özgür Gazetecilik

ÖZGÜR DÜŞÜNCE, ÖZGÜR GAZETECİLİK


Bilinen ne kadar yasal ve anayasal ihlâl varsa, ne kadar yolsuzluk, hırsızlık, kamu mallarını iç edenlerin varlığını açığa çıkarma varsa hepsi korkusuzlar tarafından Gazetelerde, sosyal medyada yazılıp çiziliyor çok az sayıdaki tv kanalında dile getiriliyor ne pahasına? Meydanlarda, cadde ortalarında dayak yeme pahasına, sosyal medyada sövgü timlerinin yazıp çizenlere hakaretlerine, sövgülerine katlanma pahasına.
Her eleştiriyi hakaret telakki edenlerin, şahıslarına yapılan eleştirileri hükümete idareye darbe tesebbüsü sayması nedeni ile, haklarında maddi, manevi, ceza davaları açma pahasına, araştırmacı Gazetecilerin, fikir insanlarının, düşünürlerin, sanat insanlarının hapse tıkılması pahasına, her türlü özlük ve insan haklarının yok edilmesi pahasına yazılıp çiziliyor.. Yazıp çizenlerin eleştiri getirenlerin sayısı yeterlimi? Hayır!


Türkiye'de özellikle son 13 yıldır emareleri görülen insan kalitesinin düşmesi, yaygın olarak cehaletin, sosyal umursamazlığın verdiği ülkenin geleceğine dönük aymazlığı, 3-5 Gazete, 3-5 tv kanalı dışında kalan, adı yandaş yanaşma, besleme ve havuz medyası olarak yaftalanan medyanın sorumsuzluğu, tetikciliği, cukkacı ve çıkarcı yağdanlık halleri, ülkenin içinde bulunduğu tüm açmazların ve kaos ortamının sorumlusu olarak görülmelidir ve öyledir de!

Korkusuzluğun verdiği cesaretle her tür melaneti ortaya koyan, beyni ipotek altında olmayan, patron, işçi, çalışan çalıştıranların tümü, özgürce, dürüst, düzeyli şekilde, korkak patronların, ürkek ve koltuğuna sımsıkı sarılmış idarecilerin karşısına dikilen aydınlar, İslamcı faşizmi ülkeye dayatmaya çalışıp ısrar ve inatla başkanlık sistemini savunanların ipliğini pazara çıkarmaktadırlar. Bu kadar güzide ve seçkin insanlar, askerler, gazeteciler, bilim adamları, aydınlar niçin hapse tıkılmış yıllarca zindanlarda yatırıldıktan sonra salıverilmiş suçsuzluklarının tescili karşısında davaların savcıları olanlar utanmadı, sıkılmadı, istifa denilen şerefli hareketi aklına getirmedi, yolsuzlukların hırsızlıkların ses dalgaları internet sitelerini aştı arşı âlâyâ yükseldi yayıldı ve hâlâ oralarda durmaktadır.

En büyük silahı elindeki kalem beynindeki özgür düşüncesi olan, çoğu zaman ve bir çoğu standartlar altında yaşayan Gazeteciler dürüstlük adına, haberalma adına, toplumu aydınlatma adına yöneticilerin hışmına uğrama riskine rağmen, Gazeteciliğini basın ahlâk anlayışı ve ilkelerine uygun olarak yapmak zorundadır.

“Bir Fransız düşünür diyorki; Gazetecilik, bize büyük adamların küçüklüğünü ve küçük adamların büyüklüğünü gösterir. İnsan türünün kullanma kılavuzudur.”

“Bir başka düşünür diyorki; İfade özgürlüğünün bittiği yerde, düşünce özgürlüğü hapse atılır.”

01.12.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.