Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.15, 18:45   #31
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ben Atatürk'çüyüm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Atatürk'ü sevmek yada saymak için Atatürk'çü olmak gerekmez. Ben Atatürk'çü değilim. Ama bu onu saydığım anlamına gelmez. Seviyor muyum? evet. Neden seviyorum ya da sayıyorum? Çünkü özgürlüğe hizmet ettiği için.. Tıpkı Abraham Lincoln gibi yada Büyük İskender gibi..

Tarihte bu tür liderlerin düşünceleri sayesinde insanlık ilerleme fırsatı buldu...

Mesela dinciler Atatürk'ü sevmiyorlar evet.. ama saymak zorundalar bu faşistlik olarak algılanmasın. Çünkü bu borçları var.. yoksa dinlerini yaşayamazlardı.

Her kesimin mutlak bu cumhuriyet rejiminden nefes alabileceği bir alan var. Ben bu yüzden Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet rejimini bir "yol" olarak görüyorum ve evet düşünceler ideolojiler bu yol üstünde savaşıyor. O yolu kesmek isteyenleri görüyorum o yolu dahada geriye yönlendirmek isteyenleride görüyorum. O yolu "sonsuzluğa" yönlendirmek isteyenleride görüyorum.

Reform her zaman parola olmalıdır..
Reform konusunda size katılıyorum.Atatürk'ün yaptığı devrimler dogmatik değil,ileriye ışık tutacak reformlardır.Maalesef bazı Atatürkçüler ,onu hala 80 yıl öncesinde değerlendiriyorlar ve günümüz şartlarına bakmıyorlar.Atatürkçülük yüzü devamlı ileriye bakan bir aydınlanmadır.