Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.15, 19:38   #33
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ben Atatürk'çüyüm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Kesinlikle..

Atatürkçülüğü bir din gibi algılayıp benimseyenler çok fazla. Reformist bir düşünceyi maalesef böyle bağnazlaştırmayı başardılar. Dogmatist düşünce maalesef Atatürkçülükte var.

Kendisine sorsak sadece parolasını söylerdi Atatürk "Uygar toplum, Uygar Düşünce, Yenilikçi fikirler, Bilim, Sanat, Müzik," ve tabiki bunların hepsinin bir birleşimi olan insan türü "Hür bir insan"

Oysa ne yapıldı sürekli milli bayramlarda olsun veya olmasın Atatürk'ü öven şiirler nutuklar vs vs 10 kasımda arkasından saçma sapan ağlamalar.. Kim tuğla koydu onun düşüncelerinin üstüne? kimse koyamadı..

Ve takdir edersiniz ki yerinde sayan bir düşünce zamanla yozlaşmaya açık gelir...
Bu yazdıklarınıza tamamen katılıyorum.Atatürkçülüğü ve ilkelerini çok katı ve asla değişmez olarak görenler var.Büyük Önder'in çok güzel deyişleri vardır:

''Beni övmeyi bırakınız,neler yapacağız,onu söyleyiniz''

Milli bayramlarda onu elbette anacağız,hatta arayacağız ama önce onu iyi anlayacağız!Sadece ağlayıp sızlamakla ama sonra yerinde saymakla hiç bir şey olmaz!

Bir başka ünlü deyişi de şöyledir:

'' Beni görmek demek behemmehâl yüzümü görmek değildir,fikirlerimi hissediyorsanız bu kafidir''.

Gerçek Atatürkçülükte geriye gitmek ve yerinde saymak yok,devamlı ileriye bakmak vardır.