Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.12.15, 21:12   #11
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18089
Aldığı Teşekkür: 20366
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Stonehenge | Sırrı Çözülemeyen Gizemli Yapılar

İngilteredeki Ünlü Tarihi ''STONEHENGE'' Aslında 1950'lerde mi Dikildi?Üzerine bilimsel araştırmalar yapılan, öyküler yazılan, filmlere ve dizilere konu olmuş, MÖ 3000 lere kadar uzandığı söylenen Stonehenge aslında bir yalan mı?


Gök Bilimi ve Yıldız Falcılığı gibi bir çok neden üzerine kurulmuş olabileceği düşünülen bu yapı üzerine o kadar çok görüş var ki mimarisinin Dünya Dışı Varlıklara dayandırılıyor dahi olması ilginçtir.

Bir Rus yerliğinin yayınladığı ve 1954 de fotoğraflandığı belirtilen görsellerde Stonehenge’in nasıl oluşturulduğu gözler önüne seriliyor.

Anlatılana göre bu bölge İngiltere ordusunun tatbikatları için kullandığı, uçak, helikopter ve tanklarının gezindiği, İngiliz Halkının çevresine bile yaklaşmasına izin verilmediği bir bölgeymiş. Çok uzun dönemler bu bölgeye kimse girmemiş.


İşte 50’li yıllarda bir öbek bu bölgeye giriyor. İçinde yapı uzmanlarının, çok az bir işçinin ve aileleri ile orada bulunan bazı yetkililerin bulunduğu bu öbek uzun soluklu bir kazı ve kaya dikimine başlıyor. Bir harç aracı ve bir vinç de göze çarpıyor. Çok ince ayrıntılara önem verildiği anlaşılan bu kaya dikimi bittiğinde ise ilginç bir ayin gerçekleştiriliyor.
Görselleri inceleyen kişiler arasında bunun bir yenileme (restorasyon) olabileceğini söyleyenler var. Ama görsellerde yer alan açık alanları, bu açık alanlar üzerinde ilk kez kazılan ve derinleştirilen oyukları, kazı yollarını, kireç ve harç dökümlerini, kayaların vinç ile dikilmesini, üst üste konulmasını görmek için uzman olmaya gerek yok. Ayrıca yenileme gibi bir durum olsaydı, yalnızca bu kazım ve dikim dışında kayaların yerlerinden çıkarılması ve var olan şekilsiz çukurların görsellerinin de bulunması gerekirdi.

Bu yapı İngiltere tarihinin kadim oluşu ve yüksek medeniyetini gösterebilmek için ulu bir yapı yapma gereksiniminden mi doğmuştur? Her yıl bir milyon ziyaretçi çeken yapı turizmin gelişmesi için mi yapılmıştır?

Yoksa yapının bittiği gün gerçekleştirilen Masonik ve benzeri yapılanmaların ayinleri için mi bu kayalar dikilmiştir? İletişimin, uydu, kamera gibi çekimlerin güçlenmesi ile bu ayinler erken sonlanmak zorunda mı kalmıştır?

İşin en ilginç kısmı ise eğer bu yapı gerçekten bir yalansa UNESCO nasıl bir inceleme ile burayı koruma altına almıştır? Onca Bilim kurumu ve kişisi nasıl olup bu yapı için beş bin yıl gerilere kadar gidebilmiştir?

Kazı Bilim incelemeleri tüm bunları anlayamamış yada yalana göz mu yummuştur. Tüm bunlar devlet politikası olarak Uluslar üzerinde bir güven sağlamış ve herkesin inanmasına yol açmıştır ve eğer bu yapı bir yalansa Uluslararası sömürüye yol açan çok büyük bir suç işlenmiştir.

Kürşad Baytok

__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.