Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.12.15, 23:01   #21
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Koca Öfkesini Dindiren Tarif

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster
Aristo rengini belli et. Yegenim erkeklerden yanamisin, bayanlardan yanamisin. Hic yakistiramadim senin gibi efendi birine..
Aynı zamanda @Cem1907 ye de...

Hani bu konunun mavrası yapılır da... Ben biraz bam teline bambamlamak istedim...

Öfkeli koca!

Bu ''öfkeli koca'' kavramının toplumda kabuledilitebilisi var...

Peki ya ''öfkeli hanım'' kavramı aynı kabuledilibiteye sahip mi?

Maalesef değil!

Ben çevremden çok iyi biliyorum... Koca öfkeli olunca ''karı'' hayatını o geri zekalının öfkesini yatıştırmaya ve onu hem kendi yanında hem de çevre ilişkilerinde yumuşak tutmaya adıyor...

Kadının hayatı ''aman herif kızmasın''a ayarlanmış...

Tersini yani herifin hayatının ''aman karımı kızdırmayım ya da üzmeyim'' e ayarlanmış olması bu toplumda düşünülebilitesi olmayan bir durum...

Hiç bir kadın salak bir kocanın keyfine ve haleti ruhiyesine göre yaşamak zorunda değil ve olmamalı... Ki bu tür ilişkiler zaten en boktan ve çoktan bitmesi gereken ilişkilerdir...

Bitmiyorsa, bitmemesinin nedeni de bu rezil ataerkil sistemdir...

...

Kadınların ekonomik ve sosyal özgürlükleri olsa, eminim bu tür kafadan sakat kocaları çoktan hötlerine tekmeyi vurup şutlarlardı...

İşte o ekonomik ve sosyal üstünlük sayesinde bir sürü kıro, hak etmediği halde ''evin efendisi'' sahte rolünü oynamaya devam ediyor...

Benim eşim hayatını ''acaba Aristo' yu kızdırır mıyım'' üzerine kurduysa, Aristo aslında adam değil ya hıyardır ya da kabak!