Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.15, 12:53   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,472
Ettiği Teşekkür: 18626
Aldığı Teşekkür: 10824
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Öğrencinin Lisede Yanlış Alan-Ders Seçmesinin Nedenleri

Bendeniz lise okurken 2. sınıftan itibaren öğrenciler Müzik, Edebiyat ve Fen bölümlerine ayrılır, yanılıyorsam lütfen cehaletimi mazur görünüz, o zamanlarda öğrenci zaten alan belirlemesini % 90 yapmış olurdu. İfade ettiğim 1955 li yıllar! O günün koşullarında yüksek eğitim görecekler zaten branşlarını Lise çağında belirlemiş, yüksek öğrenim böylece tamamlanmış olarak hayatın içinde yerlerini alırlardı.

Bu günün eğitim sistemi içindeki keşmekeşlik, çocukların ebeveynler tarafından bir yarış atı gibi yönlendirilip motive edilmeye çalışılması, alan belirlemesi yapmış olanlara alanları dışında kültür olsun diye verilmeye çalışılan ektra bilgiler, eğitim öğretimdeki, öğrenici ve öğreticiler arasındaki her konuda seviye düşüklüğü ve nihayet adı milli olmaktan çıkmış eğitim bakanlığının, öğretimin her kademesinde öğrenciyi, dini motiflerle süslü tedrisat ile yönlendirmesi, tek tip adam, militan adam yetiştirmeye yönelik çabalar eğitim sisteminin çılkını çıkarmıştır.

Sn. Suzim, paylaşım için teşekkürler efendim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.