Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.15, 13:53   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50882
Aldığı Teşekkür: 44286
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "İslam Dünyası "Ey İnsanlar" Deme Özelliğini Yitirdi"

Bence insanlar güneşe, aya, denize ve hatta putlara taptıkları dönemlerde çok daha masumdular...

Doğal olarak bu tek Allahlı dinler yokken de insanlar çocuklarını, ailelerini, kendi kavimlerini sevip koruyor, bir birlerinden çalmaktan ve bir birlerini öldürmekten uzak duruyorlardı...

Yani iyilik kavramı yeryüzüne tek Allahlı dinlerle birlikte gelmedi...

Çok uzun bir mesele bu...

Ancak sırf cinslerin eşitliği bağlamında bile hıristiyanlar dinlerini reformize ederek kadınları cayır cayır yakan vahşi topluluklar olmaktan çıkıp dünyada kadınların diğer topluluklara göre çok daha eşit oldukları toplumlara dönüşebildiler.

İslam dininde ise kendini yenileyebilecek dinamikler mevcut değildir.

Değildir çünkü bizzat Kuran, Kuran' da yazılanların sonsuza kadar değişmeden geçerli ve bağlayıcı olduğunu yazmaktadır. Bu itibarla Kuran' ı asla reformize edemezsiniz; etmeye yeltenenler ise münafık ya da kafir olarak damgalanırlar ve nitekim böyle de olmaktadır.

Bir diğeri ise Kuran asla ''ey insanlık'' diye tüm insanlığa hitap edemez. Çünkü yine Kuran' a göre kitab, Peygamber' in kavmine indirilmiştir ve Arap Yarımadası' dışında hiç bir şey içermez.

...

En kötüsü de İslam alemi, ''Kuran' dan önce her şey kötüydü ve iyilik kavramı Kuran ile geldi'' gibi çok saçma bir inanca sahip edilmişlerdir... Bunun gerçek ile ilgisi olmasa da insanlar kendi içlerindeki iyilikleri, din ile özdeşleştirmişlerdir ki bu büyük bir yanılgıdır.

Diğer bir gerçekte İslam dinindeki krizin yeni değil ta İslam dini kurulduğundan beri var olduğudur.

Ta daha başında dört halifeden üç tanesi (ikisi namaz kılarken) yine Peygamber' in ümmeti yani Müslümanlar tarafından öldürülmüştür. Hatta yine Peygamber' in torunlarının bir çoğu, ileride kavmin başına geçebilirler endişesi taşıyan Müslümanlar tarafından öldürülmüştür.

Aradan 1400 yıl geçmiş hala müslümanlar Müslümanları Allah, din, Kuran ve Peygamber adına doğramaya devam ediyor.

Önümüzdeki 1400 yıl için de bir değişiklik olmayacaktır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.