Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.15, 14:16   #5
ChopperTT
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2015
Yaş: 25
Konular: 18
Mesajlar: 495
Ettiği Teşekkür: 1753
Aldığı Teşekkür: 2388
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "İslam Dünyası "Ey İnsanlar" Deme Özelliğini Yitirdi"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bence insanlar güneşe, aya, denize ve hatta putlara taptıkları dönemlerde çok daha masumdular...

Doğal olarak bu tek Allahlı dinler yokken de insanlar çocuklarını, ailelerini, kendi kavimlerini sevip koruyor, bir birlerinden çalmaktan ve bir birlerini öldürmekten uzak duruyorlardı...

Yani iyilik kavramı yeryüzüne tek Allahlı dinlerle birlikte gelmedi...

Çok uzun bir mesele bu...

Ancak sırf cinslerin eşitliği bağlamında bile hıristiyanlar dinlerini reformize ederek kadınları cayır cayır yakan vahşi topluluklar olmaktan çıkıp dünyada kadınların diğer topluluklara göre çok daha eşit oldukları toplumlara dönüşebildiler.

İslam dininde ise kendini yenileyebilecek dinamikler mevcut değildir.

Değildir çünkü bizzat Kuran, Kuran' da yazılanların sonsuza kadar değişmeden geçerli ve bağlayıcı olduğunu yazmaktadır. Bu itibarla Kuran' ı asla reformize edemezsiniz; etmeye yeltenenler ise münafık ya da kafir olarak damgalanırlar ve nitekim böyle de olmaktadır.

Bir diğeri ise Kuran asla ''ey insanlık'' diye tüm insanlığa hitap edemez. Çünkü yine Kuran' a göre kitab, Peygamber' in kavmine indirilmiştir ve Arap Yarımadası' dışında hiç bir şey içermez.

...

En kötüsü de İslam alemi, ''Kuran' dan önce her şey kötüydü ve iyilik kavramı Kuran ile geldi'' gibi çok saçma bir inanca sahip edilmişlerdir... Bunun gerçek ile ilgisi olmasa da insanlar kendi içlerindeki iyilikleri, din ile özdeşleştirmişlerdir ki bu büyük bir yanılgıdır.

Diğer bir gerçekte İslam dinindeki krizin yeni değil ta İslam dini kurulduğundan beri var olduğudur.

Ta daha başında dört halifeden üç tanesi (ikisi namaz kılarken) yine Peygamber' in ümmeti yani Müslümanlar tarafından öldürülmüştür. Hatta yine Peygamber' in torunlarının bir çoğu, ileride kavmin başına geçebilirler endişesi taşıyan Müslümanlar tarafından öldürülmüştür.

Aradan 1400 yıl geçmiş hala müslümanlar Müslümanları Allah, din, Kuran ve Peygamber adına doğramaya devam ediyor.

Önümüzdeki 1400 yıl için de bir değişiklik olmayacaktır.
Yok ya, baksana abi kadınlara seçme hakkı tanımışlar.

Bakireyken doğuranlar, balık karnında yaşayanlar, ışık hızında (!) tahtını doğaüstü yaratıklara taşıttıranlar, ayı ikiye bölenler, nehri ikiye yaranlar, ölüyü diriltenler...

" yav he he... "
__________________
" I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character. "

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.