Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.15, 21:23   #9
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "İslam Dünyası "Ey İnsanlar" Deme Özelliğini Yitirdi"

Ben Semavi dinler açısından hiç inancı olmayan bir adamım!İncil,Tevrat ve Kuranı bilgi mahiyetinde defalarca okudum!Hatta Buhari'nin ''sahih'' 7-8 cilti kitaplarını da okudum ama hiç birisi bana hitap etmedi!Tüm semavi dinler çelişkilerle doludur.

Şimdi ''anlaşılmazlık' derken birisi bana Kuran'daki şu ayeti açıklasın ve ne anlama geldiğini söylesin!:

''Ey Peygamber,sadece sana mahsus olmak üzere,sana halalarının ve teyzelerinin kızlarını mübah kıldık''!Böyle ayet yok denirse bende çökerim tepeye!Ne demek bu!??.Madem Slower kardeş bu konularda bilgili bana bu ayetin mahiyetini açıklasın!

Tüm semavi dinlerde çelişkiler dolu.Kuranda ayrıca miras hukuku ve paylaşımı vardır ve bir aritmetik içerir.Bu Aritmetiğe göre denklem tutmuyor.

Semavi dinler aslen İsrail oğulları ve onların ırken kardeşleri olan Araplardan türemiştir.

İnsanoğlu gerek ölüm,gerekse hastalıklar nedeni ile bir şeye bağlanma ihtiyacını hep hissetmiştir!Bu hissetme içinde akıl ve mantık aramak yoktur!

Ben bu olayların evrimine inanırım.Evrimle git gide canlılar daha akıllı ve mantıklı olacaklardır!

Şimdilik söyleyeceklerim bundan ibarettir...