Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.15, 22:56   #7
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Yüz yılların sorunu olan ''Gelin-Kaynana'' veya ''Kaynana-Damat'' sürtüşmesini tekrar gündeme taşıyarak, yaraları kanattığın için teşekkürler @Canan
Kaynana ile damat arasındaki kıskançlık (genellikle) pek açıkça olmaz, gizliden ,arkadan konuşularak sürer gider.
Çünkü, gariban damat, zaten (serdeki kılıbıklıktan) evdeki kadından (karısı) korkarken, ikinci bir kadını açıkça karşısına alıp, belasını bulmak istemez. Karısının da, annesinin tarafını tutacağı kesindir , iki ateş arasında sonu hezimet olur.
Asıl, kıran kırana mücadele, iki kadın arasında olandır (Gelin-kaynana)
Bu çatışmada erkek ''aşağı tükürse sakal, yukarısı bıyık'' misali çaresiz kalarak, masallardaki ''kırk katır mı istersin, kır satır mı?'' seçeneğinden birini seçmeye mahkum kalmışçasına, boynunu büker ve;
-Ama karıcığım! veya Ama anneciğim! den öte söz söyleyemez.

Gelin-kaynana arasındaki sürtüşmede de, ben gelinlerden tarafım.
Öyle ya! Eşek kadar olmuş oğlu evlenmiş (evden uçmuş) annesi hala ,oğlunun yönetimini elinde tutmak istiyor.
Sen orada dur bakalım, kaynana!
O dizginleri birazda, gelin elinde tutsun, yoksa bu erkek milletini frenlemek çok güç!'' diyorum ve yıllar önce eklediğim bir fıkramı alıntılıyorum.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
GÜLÜN YERİ
Kaynana yeni gelinini karşısına almış, evde uyması gereken kuralları anlatmak istemiş:
- Kızım, demiş. Benim bir gülüm vardır.
Bu gülü göğsüme takarsam, anla ki o gün üzgünüm.
Eğer gülü başıma takarsam, anla ki o gün sinirliyim.
Eğer gülü kulağıma takmışsam, anla ki o gün neşeliyim.
Gülün yerine dikkat ederek davran, oldu mu kızım?;
demiş.

Gelin:
- Benim de kurallarım vardır,
ayak ayaküstüne atarım,
sigaramı yakarım,
sen gülü kı..na taksan da, ben bildiğimi yaparım,
demiş.