Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.15, 23:03   #9
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 985
Ettiği Teşekkür: 46006
Aldığı Teşekkür: 39564
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kuzu Kuzu Erkekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Yüz yılların sorunu olan ''Gelin-Kaynana'' veya ''Kaynana-Damat'' sürtüşmesini tekrar gündeme taşıyarak, yaraları kanattığın için teşekkürler @Canan

Kaynana ile damat arasındaki kıskançlık (genellikle) pek açıkça olmaz, gizliden ,arkadan konuşularak sürer gider.
Çünkü, gariban damat, zaten (serdeki kılıbıklıktan) evdeki kadından (karısı) korkarken, ikinci bir kadını açıkça karşısına alıp, belasını bulmak istemez. Karısının da, annesinin tarafını tutacağı kesindir , iki ateş arasında sonu hezimet olur.
Asıl, kıran kırana mücadele, iki kadın arasında olandır (Gelin-kaynana)
Bu çatışmada erkek ''aşağı tükürse sakal, yukarısı bıyık'' misali çaresiz kalarak, masallardaki ''kırk katır mı istersin, kır satır mı?'' seçeneğinden birini seçmeye mahkum kalmışçasına, boynunu büker ve;
-Ama karıcığım! veya Ama anneciğim! den öte söz söyleyemez.

Gelin-kaynana arasındaki sürtüşmede de, ben gelinlerden tarafım.
Öyle ya! Eşek kadar olmuş oğlu evlenmiş (evden uçmuş) annesi hala ,oğlunun yönetimini elinde tutmak istiyor.
Sen orada dur bakalım, kaynana!
O dizginleri birazda, gelin elinde tutsun, yoksa bu erkek milletini frenlemek çok güç!'' diyorum ve yıllar önce eklediğim bir fıkramı alıntılıyorum.

Ağam sen deli misen, nisen sen?

Dizginleri bi hatunun eline verirsen valla alır seni bi ağaca bağlar; kalırsın orda... Ondan sonra bekle ki annen gelsin kurtarsın...

Aslında evlenmek için kaynanaların ölmesini beklemek lazım...

80 yaşına gelmiş de ölmemişlerse artık fare zehiri falan ile doğa kurallarına katkı yapmalı...

Ben evlenicem diye kaynanamın ölmesini bekliyom ama kadın inadına ölmüyor... Yakında 103. yaş gününü kutlayacaklar ha... Ve ben hala bekar...