Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.12.15, 09:35   #1
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart En Büyük Kötülükler ABD İle Birlikte Yapılır !!!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in,
16 Aralık Çarşamba günü Ulusal Kanal’da Star gazetesi yazarı Cem Küçük ve Aydınlık gazetesi yazarı Rıza Zelyut’un sorularını yanıtladığı
Ulusal Özel programı canlı tartışmalara sahne oldu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, 16 Aralık Çarşamba günü Ulusal Kanal’da Star gazetesi yazarı Cem Küçük ve Aydınlık gazetesi yazarı Rıza Zelyut’un sorularını yanıtladığı Ulusal Özel programı canlı tartışmalara sahne oldu.

Özellikle Star yazarı Cem Küçük’ün ABD ve bölge ülkeleriyle ilişkiler, IŞİD, Beşar Esad ve F Tipi’yle mücadele konularındaki aykırı soruları ile söz konusu konular ayrıntılı olarak tartışıldı.

‘IŞİD’İ ABD KURMADI’ İTİRAZI

Doğu Perinçek:

IŞİD Irak’ta Sünni, Şii ayrılığını derinleştirmek amacıyla ABD tarafından örgütlenmiş bağnaz, yobaz bir örgüttür.
Bu aynı zamanda Kürdistan planında da kullanılıyor. Bakıyoruz önce IŞİD giriyor, ardından savaşmadan boşalttığı yerlere PKK giriyor.

Cem Küçük:

İtiraz ediyorum. Ben IŞİD’i Amerika’nın kurduğu tezine katılmıyom. IŞİD’i ABD kendi yarattıysa niye vuruyor?

D.P:
Yaratıyor ama sonra kontrolü kaybedebiliyor. El-Kayde örneğinde de bunu yaşadık. ABD tarafından kurulduğu ve ABD’nin bölgeyi Şii, Sünni ve Kürt ekseninde bölme planına hizmet ettiği ortada. Ama sonra dediğiniz gibi kontrolden çıkabiliyor.

ESAD KATİL Mİ MÜTTEFİK Mİ

C.K:
Siz Esad’ı savunuyorsunuz ama Esad 300 bin kişiyi öldürmüş. Bunu nasıl savunacağız?


D.P:
Katil suçlamasını doğru bulmuyorum. Bu konuda tartışmaktansa bizim için aydınlatıcı olan şudur: Türkiye’nin toprak bütünlüğünü nasıl sağlayacağız? Çünkü şu anda Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumak insanların ölmesini önlemek anlamına geliyor. ABD, İsrail’le birlikte Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e doğru bir koridor kuruyor mu, kuruyor. PKK’yı kullanıyor mu, kullanıyor. Bu tablodan Türkiye gibi bölünmek istenen Suriye, Irak, İran var. O nedenle bizim bu süreçte tabii müttefiklerimiz bu ülkeler ve onları destekleyen Rusya’dır. ABD’nin bölme planınını bu ülkelerle birlikte püskürtebiliriz.

SİLOPİ’DE HENDEK KAZDIRANLAR

C.K:
Rusya ile ittifak diyorsunuz ama hukuk yok bu ülkede, Putin ne derse o oluyor.


D.P:
Bir ülke güvenliğini planlarken ittifak yapacağı ülkedeki rejime değil, o ülkelerin dünyadaki konumlanmalarına bakılır. Biz burada Rusya, Suriye tartışması yerine Türkiye’nin toprak bütünlüğünü nasıl koruyabiliriz, onu konuşmalıyız.


C.K:
Türkiye ABD ve batı hattında olsa ekonomisi ve hukuku daha iyi olmaz mı?


D.P:
Gerçek öyle değil, şu anda Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı Rusya ve Çin. Ben Gazipaşa’daki dikenli salatalık üreticisine, ihracatçımıza, tekstilcilerimize, müteahhitlerin taleplerine bakıyorum.


C.K:
Öyle diyorsunuz ama kullandığımız telefonlar ve bilgisayarlar ABD malı.


D.P:
Türkiye’nin Rusya ve Çin ile olan dış ticaret hacmi ABD’den çok çok daha fazla. Ayrıca telefonunuzu kendiniz de yapabilirsiniz veya Çin ve Japonya’dan getirtebilirsiniz ama enerji bakımından Rusya ve İran’la beraber olmaya mecbursunuz. Doğalgazımız, petrolümüz oradan geliyor. Bir de ABD tehdidine nasıl karşı koyacağız. Bakın Silopi’de, Şırnak’ta o hendekleri kim kazdırıyor?

CHP VE VATAN PARTİSİ

C.K:
CHP de sizin gibi düşünüyor.


D.P:
Hayır, bizim gibi düşünmüyor. Türkiye’deki ABD’ye en yakın parti ve o da Esad’a sizin gibi “katil” diyor.


C.K:
Peki ölen 300 bin kişi kimin halkı?


D.P:
Peki, Türkiye’den Suriye’ye terör ihrac edenler katil değil mi? 2011-2012’den beri Türkiye’yi yönetenler Türkiye’de törer örgütlerini ağırlıyorlar, techizat veriyorlar, eğitiyorlar, en başta ÖSO’yu.


C.K:
Ama onu Türiye ABD ile birlikte yapıyor.


D.P:
Bütün dünyadaki en büyük kötülükler ABD ile birlikte yapılır zaten. ABD ile İsrail’le komşumuzu yangına vermek ayıp değil mi?

F TİPİ VE AÇILIM SİYASETİ

Cem Küçük:

Tayyip bey olmasaydı F tipi çeteyle bu kadar mücadele edilebilir miydi?

Doğu Perinçek:

Tayyip Bey olmasaydı Fethullahçı Terör Örgütü diye bir örgüt olmazdı, bir de böyle bakın.
Tayyip Erdoğan bunlara gözyummadı mı? İkincisi niye Tayyip Erdoğan “Açılım” yapıp PKK’yı bu kadar güçlendirdi.

AYDINLIK__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.