Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.12.15, 10:17   #1
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 86
Mesajlar: 1,309
Ettiği Teşekkür: 3064
Aldığı Teşekkür: 4779
Rep Derecesi : alkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Irk'ların İzinde


Irk, Ortak genetik ve fizyolojik özellikler taşıyan insanların ayırt edici karakterler demektir. Bilimsel olarak, ilk kez Fransız doğa bilimcisi Lamarck (1744-1829), insan ile maymun arasındaki benzerliklere dikkat çekmiş ve insanın maymundan türemiş olabileceğini ileri sürmüştür. Ancak 1850'lerde, Charles Darwin ve Alfred Russel Wallace tarafından birbirinden bağımsız olarak ortaya atılan "evrim kuramı" ile, insan genel canlılığın bir parçası olarak doğadaki yerine oturtulmuştur. Ayrıca Moleküler biyoloji ile uğraşan araştırmacılar genlerimizin % 98 inin şempanze ve gorillerle aynı olduğunu saptamışlardır. Bu da biz insanların, günümüz insansı maymunları yani şempanzeler, goriller ve orangutanlarla yakın akraba olduğumuzun bir kanıtı. Onlarla milyonlarca yıllık bir soy çizgisini paylaşıyoruz. Yine de onlardan çok farklıyız.
Bunun en büyük nedeni insanın gelişmesinin basit olarak, sadece biyolojik bir gelişme olmamasında yatmaktadır. İnsan, soyut düşünebilen tek canlı olarak, bir kültür birikimi üzerinde gelişmektedir. Bu da onun gelişiminin ikinci ayağını oluşturur. Bu iki gelişme tarihsel süreç içinde şu şekilde görülür:

• Biyolojik gelişme: Toplayıcı ve avcı olarak küçük gruplar halinde yaşayan, maymun benzeri insandan HOMO SAPIENS'e kadar milyonlarca yıl sürdü.

• Kültürel gelişme: Esas olarak, taş devrinden günümüz modern çağına doğru sadece onbinlerce yıllık bir süreç.


__________________
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.