Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.15, 23:02   #9
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: En Büyük Kötülükler ABD İle Birlikte Yapılır !!!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Yüzeysellik değil. Rusya sevdalısı olmak işe yaramıyor. ABD sevdalısı olmakta.

Ben bunları yazarken "İsrail devleti Türkiye'nin dostudur" açıklaması geldi. Leviathan doğalgazı için yapılan bir yancılık daha.. bir yalakalık daha.

ABD tu kaka, Rusya, İran dost??

Bu söze inanmam için bir körle yatıp şaşı kalkmam lazım.
Ben hayatatım da hiç Rusçu ya da dünün tabiriyle ''Sovyetçi'' olmadım. Yani ''Rusya sevdalısı'' gibi bir eleştiriye kendimi doğal olarak muhatap görmem...

Eleştirim yaptığın kısa analiz üzerineydi...

Ancak sen meseleye biraz eski Aydınlık/PDA ya da yeni İP/Perinçek tarzı bakıyorsun gibime geldi...

Geçmişte ''sovyetçi/moskof'' ya da şu sıralar ''rusçu'' olmamakla birlikte bazı gerçekleri içimize sindirmemiz gerekli.

Kurtuluş Savaşı' n da Sovyetler ve Lenin desteği olmasa belki yine kazanırdık ama çok zor kazanırdık. Ama Sovyetler ile Türkiye işbirliği olmasa idi Türkiye' de sanayileşmek de mümkün olmazdı. Türkiye'de sanayi kesinlikle Sovyet desteği ve işbirliği ile kurulmuştur... Hem de biz bu Sovyet desteğini, portakal ve mandalina ile ödedik! Şaka değil; portakal ve mandalina ile...

ABD' ye gelince her zaman karşımızda oldular ve bu ülkenin 1950' lerden sonra içine girdiği sapkınlığın tek sorumlusu da ABD ve onun yerli işbirlikçileridir.

ABD ile eski Sovyetler Birliği ve yeni Rusya asla aynı kefeye konulamaz...

Türkiye Sovyetler ve Rusya' dan hep destek, ABD' den ise hep köstek gördü.

Real politikalar ''ne Amerika ne Rusya'' sloganı üzerinden yapılamaz.