Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.12.15, 17:13   #1
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart MEB, 17-25 Aralık Haftasını 'Arapça Haftası' İlan EttiMilli Eğitim Bakanlığı, 17-25 Aralık haftasının “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” olarak ilan edilmesi için yapılan resmi başvurulara karşılık verdi.
Bakanlık, Dünya Arapça Günü olarak kutlanan 18 Aralık gününden itibaren, bir haftayı Arapça hatfası ilan etti.


Cumhuriyet'in haberine göre, Eğitim İş, Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazı göndererek, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yapıldığı 17-25 Aralık Haftası’nın, “Yolsuzlukla ve Rüşvetle Mücadele Haftası” olarak değerlendirilmesini istedi. MEB, iki yıldır resmi başvuruyla dile getirilen talebe sessiz kalmayı tercih etti. Ancak 17-25 Aralık Haftası'nı da boş bırakmadı.

ARAPÇA HAFTASI ETKİNLİKLERİ!MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, 11 Aralık’ta tüm illere “Dünya Arapça Günü” başlıklı bir yazı gönderdi. Yazıda 18 Aralık 1973’te Birleşmiş Milletler’in Arapçayı resmi dil olarak ilan ettiği anımsatıldı.
Yazıda, 18 Aralık’ta “Anadolu İmam Hatip Liselerinde Arapça öğretimini desteklemek, öğrencilerin Arapça bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve sosyal kültürel etkinliklerle özgüven duygularını arttırarak, okul aidiyetini güçlendirmek için” bir dizi etkinliğin planlandığı belirtildi.
Ancak konusunun bile “Dünya Arapça Günü” olmasına karşın yazıda, “Okullarımızda 18 Aralık Cuma gününden itibaren bir hafta boyunca” etkinliklerin düzenlenmesi istendi.

Yazıda, öğrencilerin Arapçaya olan ilgilerini attırmak, Arapça dil becerilerine katkı sağlayarak eğitim ortamlarında sosyalleşmelerine olanak sağlayacak etkinliklere yer verildi.


MEB’in imam hatip liselerinde bir hafta boyunca düzenlenmesini istediği etkinlikler şöyle:


Arapça şiir okuma etkinlikleri.


Arapça kısa tiyatro etkinliklerinin uygulanması.


Mini Arapça bilgi, kelime ve cümle yarışmalarının yapılması.


Hızlı ve hatasız Arapça okuma yarışmalarının düzenlenmesi.


Okulun Arapça afiş ve güzel sözlerle süslenmesi.


Okul içerisinde Arapça kitap stantlarının açılması, öğrencilerin

Arapça okumaya ve yardımcı kaynaklar kullanmaya teşvik edilmesi.


Kur’an metinlerini okuma ve anlama etkinliklerinin düzenlenmesi.
Arapça film izleme etkinliklerinin düzenlenmesi.


Arapçanın günümüzdeki yeri ve önemi konulu seminerler düzenlenmesi ve üniversitelerin ilahiyat, Arapça Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinden Arapça öğretim üyelerinin okullara davet edilmesi.


Kaynak
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.