Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.12.15, 22:42   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,148
Ettiği Teşekkür: 50933
Aldığı Teşekkür: 44342
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Mezhep Virüsü | Soner Yalçın

Mezhep!

Bakalım neymiş mezhep:

Alıntı:
Mezhep sözlükte “gitmek, gidilen yer, yol” anlamına gelir. Terim olarak ise şöyle tanımlanmıştır: “Dinin inanç esaslarını veya ameli hükümlerini anlama ve yorumlama konusunda kendine özgü yaklaşımlara sahip düşünce bütünü, bu yaklaşımlar etrafında meydana gelen ekolleşme, ekolleşmelerin ürünü olan ilmi birikim.”

Mezhepler tarihi ilmi açısından “İslam mezhepleri” bu dinin tarihinde ortaya çıkan düşünce, inanç, fıkıh ve siyaset alanındaki zümreleşmeler olarak açıklanmış ve mezhep “İslam dininin anlaşılma, yorumlanma hatta bir çeşit düşünce ekolleri” olarak anılmıştır.
Demek ki din mezheplere bölünmüşse yollar farklılaşmıştır. Her kafasına esenin kendine göre yol çizdiği bir din ise asla İslam dini olamaz.

İslam' da Kuran dışında tüm yollar kesinlikle yasaktır ve Kuran' da da emir açıktır: ''Dininizi parça parça bölenlerden olmayın!''

Muhammed' in en büyük korkusu da zaten kendisi öldükten sonra ümmetinin parça parça olacağıydı.

Yani İslam dininin fıtratında (!) ümmetin farklı yollar seçmesi ve farklı imamların peşinden gitmesi diye bir şey söz konusu değildir.

Ancak daha Muhammed ölür ölmez ondan sonra dinin başına gelen halifelerden 3 tanesi (ikisi namaz kılarken) bizzat Müslümanlar tarafından öldürüldü. Bu yetmedi; Peygamber torunlarının çoğu da yine kimi Müslümanlar tarafından ''bunlar Peygamber torunları, ilerde ümmetin başına geçebilirler) endişesiyle öldürüldü.

Ardından da Allah ve Kuran' ın ''ümmeti parça parça etmeyin'' emrine karşın İslam dini ve onun ümmeti açıkça bu dinin başına geçenler tarafından parça parça edildi.

İslam' da mezheplerin yeri yoktur. Allah ve Kuran' ın emrine karşı önce mezhep mezhep, ardından da mezhepler altında tarikat tarikat bölünen bu rezalet maalesef tüm İslam alemi tarafından öyle bir benimsen miş ki, Müslüman aleminin hepsi değişik mezheplerden...

Ve bu gayri islami durum üzerinden İslam alemi bir birini 1400 yıldır boğazlamaya devam ediyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.