Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.12.15, 15:00   #5
Tura
Müdavim

Tura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2012
Konular: 51
Mesajlar: 4,659
Ettiği Teşekkür: 23217
Aldığı Teşekkür: 24820
Rep Derecesi : Tura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Burundanga Tozu Uyuşturucu

Meleklerin boruları; güzelliğine ve kokusuna hayran olduğum çiçek.

Çiçeklerini İspanyol dansçıların etekleri gibi açılan, taa çorak Anadolu’da kurak yerde yetiştirmekten gurur duyduğum, gelene geçene gösterdiğim güzel çiçek…bağrıma bastım, zehir çıktı.

Tüm güzel çiçekler avcılarına karşı az çok toksin içerir. Brugmansia da bulunan toksin oranı oldukça fazladır. Bu bitkinin tüm kısımları, tropan alkaloidleri, skopolamin, ( Cadı tozu) olarak bilinir. Bu tozu birinin yüzüne üflediğinizde, kendisini kaybeder. Ne söylerseniz yapar. İrade falan kalmaz. Size emredenin kölesi olursunuz. Kolombiya da şeytanın nefesi olarak bilinir ve atropin gibi toksinleri içerir. Zehir seviyesi her bitkiye göre değiştiğinden ne miktarda toksin içerdiği neredeyse imkansızdır. Kullanıcıların çoğu hayatını kaybetmiştir.
Bu bitkinin zehiri, kasların devimi, felç, hafıza kaybı, ağız kuruluğu, ishal, kusma, taşikardi, migren baş ağrısı, görsel ve işitsel halüsinasyonlar ve hatta ölüm getirir.
Güney Amerika kültüründe deli ve asi insanları kontrol altında tutmak için kullanılmıştır. Hatta evin beyi öldüğü zaman, eşini ve kölelerini de götürmek üzere Brugmansiya nın bu özelliklerinden faydalanılarak, insanları mezarlara diri diri gömmüşlerdir.

İsviçreli doğabilimci ve kâşif Johann Von Tschudi, Bruğmansiya yiyen bir adamı şöyle anlatır.

''Soğuk terler anlını kapladı. Yüzü ölü yüzü gibi solup benbeyaz oldu. Boyun damarları parmak gibi şişti. Boğazından hırıltılı sesler çıkmaya başladı. Kolları ve bacakları kaskatı kesildi. Kolları yana düştü. Gözleri irileşti, ağlamaya başladı. Dudakları şişti. Tüm vücudu seyirmeye başladı. 15 Dakika sonra ağlaması kesildi ama gözleri kıpkırmızı olmuştu. Daha irileşti, yuvasından fırlayacak sanırdınız. Yüz kasları acaip şekilde oynamaya başladı. Ağzından köpükler geliyordu. Çok hızlı ve kesik kesik nefes alıyordu. Daha sonra yürek parçalayıcı bir şekilde feryat etmeye, ulumaya ve inlemeye başladı.''

Şu andan itibaren terasımdaki ve bahçemdeki bu zehirli güzeli daha dikkatli bir şekilde kontrol altına alacağım. Kimse ile paylaşmayacağım. Konrolüm altında olacak.


__________________
Tura Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.