Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.12.15, 13:12   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,963
Ettiği Teşekkür: 73103
Aldığı Teşekkür: 67351
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Kadınları Satılabilen Ete Çevirdiler!... | Uğur Dündar

Çar­şam­ba ge­ce­si Halk TV’­de Ay­şe­nur Ars­lan ve Hüs­nü Ma­hal­li­’nin ba­şa­rı­lı “Ma­ni­ki Dün­ya­” ad­lı prog­ram­la­rı­nı sey­re­di­yo­rum.
Bir ara ek­ra­na, IŞİD iş­ga­lin­den son­ra Mu­su­l’­da çe­kil­miş bir vi­de­o ge­li­yor.
El­le­ri oto­ma­tik tü­fek­li mas­ke­li hay­dut­lar, çok sa­yı­da ai­le­yi bir bi­na­nın av­lu­su­na top­la­mış­lar, kız ço­cuk­la­rı­nı an­ne ve ba­ba­la­rın­dan ite ka­ka uzak­laş­tı­rı­lı­yor­lar.
Ara­la­rın­da 12-13 ya­şın­da­ki ço­cuk­la­rın da bu­lun­du­ğu kız­lar git­me­mek için yal­va­rı­yor, çığ­lık atı­yor­lar ama na­fi­le…
Te­rö­rist­ler, si­lah zo­ruy­la ken­di­le­rin­den ko­pa­rı­lan yav­ru­la­rı­nın ar­dın­dan ba­ka­ka­lan ai­le­le­ri da­ya­nıl­maz acı­lar­la baş ba­şa bı­ra­kıp, kur­ban­la­rı­nı sü­rük­le­ye­rek gö­tü­rü­yor­lar.
Ne­re­ye mi?
Onu da ya­şa­dı­ğı tüy­ler ür­per­ten iş­ken­ce ve te­ca­vüz­le­ri Bir­leş­miş Mil­let­le­r’­de göz­ya­şı se­li ara­sın­da an­la­tan 21 ya­şın­da­ki Ezi­di Nad­ya Mu­ra­d’­ın açık­la­ma­la­rın­dan öğreniyoruz:
“Te­ca­vüz, ka­dın ve kız­la­rın bir da­ha nor­mal ha­yat sü­re­me­me­si­ni sağ­la­mak için bir si­lah ola­rak kul­la­nıl­dı. IŞİD, Ezi­di ka­dın­la­rı sa­tı­şı ya­pı­la­bi­len ete çe­vir­di! Be­ni ilk baş­ta dev cüs­se­li ‘ca­na­va­r’ gi­bi bir adam al­mak is­te­di. O sı­ra­da bi­le da­yak atı­yor­du. Ar­dın­dan da­ha ufak te­fek bi­ri gel­di. Ona be­ni al­ma­sı için yal­var­dım, çün­kü o ‘ca­na­va­r’­dan çok kork­muş­tum. An­cak o ki­şi de ilk gün­den döv­me­ye baş­la­dı. Mu­ha­fız­lar­la bir oda­ya ka­pa­dı, ben ba­yı­la­na ka­dar suç­la­rı­nı iş­le­me­ye, te­ca­vü­ze de­vam et­ti­ler…”


* * *


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız


Sözcü

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.