Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.15, 02:22   #12
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,848
Ettiği Teşekkür: 4445
Aldığı Teşekkür: 6631
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Irk'ların İzinde
Anadoluya Türklerin 1071 den çok önceleri geldiği söylenir. Zira Bizans içine balkanlarda hatta Malazgirtte Kıpçak ve Peçenek Türkleri paralı asker olarak vardır. Ayrıca Trakları ve onun bağlantısı Frigyalıları Türklüğe bağlayan görüşlerde mecuttur ve Hatta Göbeklitepe kazılarında da Türklüğün izleri olduğuna dair iddialar mevcuttur fakat, Anadolu’da Türkler geldiği zaman 4-10 milyon arası Helenleşmiş/Rumlaşmış Hitit, Kimmer, Lidya, Frig ve diğer Anadolu halkları Bizansın tabea sı olarak yaşıyordu. Anadolu’ya gelen sadece 600 bin – 3 Milyon arası Türkmen’dir.

Hatta Harward Üniversitesinden Prof. Russell’a göre, M. S. 800 yıllarında Toplam Bizans Anadolu’sunun nüfusunun 8 milyon civarında olduğunu tahmin edilmektedir. 10 milyon değil, Avrupa kaynaklarını göre ancak 5 milyon civarındadır.

Ayrıca Colin McEvedy, Anadolu’nun nüfusunun 737’de 5 milyon civarında olduğunu kaydetmektedir. Kısaca bu konuda değişik görüşler mevcut ve tam bir net sayı bulunmamaktadır.

Bununla beraber 1071 Malazgirt zaferi ile birlikte Anadolu’ya büyük bir Türkmen göçü yaşanmıştır ve bu sayının 1-2 milyon civarında olduğu tahmin edilmektedir (Bkz. Yrd.Doç.Dr. Metin BOZKUŞ,Türklerin Anadolu’ya Göçleri ve Sonrasında Oluşan Sosyal Yapı ).
Türk Kadınları


Böylelikle Anadolu tam bir Gen havuzu olmuştur.Sonradan Anadolu’ya İkinci büyük Türk-Müslüman göçü 13. yüzyılda meydana gelmiştir.

Bu göçler, özellikle İlhanlıların Rum Selçuklu toprakları üzerinde kurduğu doğrudan hakimiyet ve bazı Türk gruplarının Batı Anadolu’ya göçmesiyle sonuçlanmıştır.

Sonuçta etnisite zengini bir Ülke olmuşuz, Hititlerin, Lydialıların, Hattilerin, Hurrilerin, Karialılarının, Friglerin kısaca yerel Anadolu ırklarının gensel devamını bile görebilmenin yanı sıra Balkanlardan, Kafkaslardan, Orta Doğudan, Hint Yarımadasından gelen kavimler ve Orta Asya kökenli Oğuz (Türkmen v.b.) boylarının kaynaşmasıyla Bugünkü Anadolu Etnisitesi oluşmuştur.

Ermeni Kadınlar
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.