Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.15, 03:40   #14
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 86
Mesajlar: 1,302
Ettiği Teşekkür: 3053
Aldığı Teşekkür: 4744
Rep Derecesi : alkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Irk'ların İzinde

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kar Çiçeği Mesajı göster
Ben bilmsel arştırmaya inanmiyorum ne naymunu ne afrikası.bizler muslumanız bizleri kandırmazlar.nasıl yartıldık hepimz biliyoruz bunları .kafa karştırmaktan başka amaçları yok .açsınlarda biras Kuranı kerim okusunlar orda her bir şey ayrıntısıyla yazıyo..=)
Hazreti Muhammed zamanında yazılı bir metin yoktu. Sadece vazıları not tuttular ve bu not tutanlara "Vahiy Katipleri" dendi.
Kuran'ın ilk orijinali: Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Yakıldı.

Kuran'ın ikinci orijinali: Ebubekir döneminde yapılan derleme. Yakıldı.

Kuran'ın üçüncü orijinali: Osman döneminde oluşturulan "yazmalar". Maalesef Bunlar da dünyanın hiç bir tarafinda yok. Bilinen üç tane el yazması antik Kuran var. Bunlardan 8. yüzyıldan kalma iki tanesi Özbekistan’da Taşkent Kütüphanesi ve Topkapı Sarayı’nda saklanıyor.


Ayrıca Yemen Sana’daki Ulu Cami’nin çatısı, 1972 yılında, şiddetli yağmurda hasar görür. Çatının tadilatı esnasında, kapısı penceresi olmayan gizli bir odaya ve içindeki Arapça yazmalara rastlanmıştır. Yapılan Testlerle 649-675 yıllarında yazıldığı Tahmin ediliyor. Üzerinde de bir çok iddia barındırmakta.


Bir göz atabilirsin: http://ktp.isam.org.tr/pdfdrg/D02628...04_4_OZERG.pdf

Ayrıca Keçinin yediği Ayet nushaları tartışmaları var.
"Aişe (r.anh) nakleder: “Recm ve büyüklerin on defa süt emzirmesi hususundaki ayetler benim yatağımın altında bulunan bir sayfa üzerinde yazılı idi. Peygamber vefat edince Peygamber’in vefatıyla meşgul olduk da keçi gelip onları yedi.” (Kynk-Dar-e Kutni, c.4, s.105, İbn-i Mâce “Sahih Muslim”, Hadis 2634, c.1, s.625)

Bkz. Muhammed Âbid el-Câbiri, Kurana Giriş, sf:329-326 Akt.Nihat UZUN, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Dergisi.
http://ucmaz.home.uludag.edu.tr/PDF/...-20(1)/M12.pdf


__________________
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.