Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.15, 21:49   #17
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Irk'ların İzinde

Ben bilime inananlardanım..

Tabi bilim diye her önümüze konanı araştırmadan kabul etmekten yanlış olur.. Daha doğrusu sunumu kimin yaptığı önemli..

Genel geçer toplumun ortak kabulüdür.

Fakat bazen bilimadamlarının özellikle tarihçilerin bazen gerçekleri doğru sunmadıkları, bilerek çarpıttıkları ve bu çarpık bilgilerin, bir zaman sonra toplumda genel geçer haline geldiklerini farkettiğimden beri kendi bilim adamlarımıza daha fazla güvenmeye başladım.

Mesela biz Türklerin Orta Asya'dan göç ederek Anadolu'ya geldiği gibi bir genel geçer bilgi vardır. Bunun aslında böyle olup olmadığı hem Hakkari'de bulunan taş babalar ile hem de ünlü bilim adamımız Firudin Celilov (Feridun Ağasioğlu'n)un yazmış olduğu 9 Bitik eserinde, sorgulanmıştır.

Ne yazık ki dünya tarihçileri şimdilik bunları görmezden geliyor ve dahi insanımızın da bu konuda yeterince duyarlı olmaması, dünya çapında gereken bilgi patlamasını yapamıyor.

Oysa bu dünya tarihini kökünden değiştirecek bir iddiadır ve sağlam temellere dayanmaktadır. Firudin Hocam Türkler'in (Proto Türkler) ilk yerleşim olarak ortaya çıktığı yerin şu şekilde olduğunu Urmu Teorisi ile iddia eder.

Biz zaten Anadolu'da idik olan iddiamızı kanıtlamak için ve de bu konuyu genetik bilimine bağlayarak değerli bilim adamımız, ''Türk'ün Genetik Tarihi'' kitabını yazan Yard. Doç. Dr. Sayın Osman Çataloluk hocam'ın şu videosunu izlersek, Türk geni olarak kabul edilen R1b ve R1a daha iyi anlarız ve ''bilimin ışığında'' ırkımızın köklerinin ilk nerelerde orta çıktığı konusunda bilgilenmiş oluruz.

@alkanaga Urmu Teorisi'ne sakın girme
, o konu benim ha .

Dip Not:

Sayın Feridun Ağasioğlu ve sayın Osman ÇATALOLUK hocalarım ile sosyal paylaşım ağı üzerinde iletişim halindeyim ve kendilerini yakından takip ediyorum. Özellikle Osman Hocam ile bir kaç kez dialoga girerek yardımına başvurdum, sağolsun ilgi göstererek bilgilendirdi..

Hani biz burada bir şey söylüyorsak, kafamızdan değil böyle önemli bilim adamlarımızdan öğrendiklerimizi paylaşıyoruz

Türk Geni R1b ve R1a

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.