Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.15, 23:42   #22
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Irk'ların İzinde

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Dediniz ama ondan sonraki mesajınıza ise Kuran dışından bir alıntı yaptınız.

Yani nasıl yaratıldığımızın Kuran' da yazdığını söyledikten sonra başka alanlardan değil de bizzat Kuran' dan alıntı yapmanız daha inandırıcı olurdu...

Ayrıca herkese hitaben yazıyorum:

Ha çamurdan, ha Adem ile Havva' dan, ha maymundan ve ha da sinekten yaratıldığımızı farz edelim... Bugün insan olduktan sonra nerden geldiğimiz sadece bilim açısından önemlidir. Nasıl yaratıldığımızın ya da nerden geldiğimizin bizim hayatımız açısından en ufak bir kıymeti harbiyesi yoktur.
Çoğuna katılıyorum Aristo!Ama olayın başka bir veçhesi daha vardır,o da,İnsan devamlı nasıl vücuda geldiğini hep araştırmıştır.Belki de binlerce sene sonra geçse bile kolay kolay cevap bulmayacak bir sorudur bu.

Mantıken olaya baktığımızda olayın hiç bir önemi yok ama insanoğlu tamamen mantıklı bir varlık değil!Sorgulama hem dini hem de bilimsel yönde yürüyor;hatta bazen beraber!Ben şahsen evrim taraftarıyım ama orası da tartışma konusu!

Yaradılış teorisine bakıyorsun,Adem ve Havva'nın torunları şeklinde bu sefer değişik ırkları açıklıyamıyorsun?Siyah var,değişik beyaz ırklar var,sarı ırk vs vs var.Evrime bakıyorsun aynı sorun yine var!

Ama beni ,mevcut iki teoriden ,evrime iten nokta hep dini konuların tutarsızlığı olmuştur.Tüm semavi dinlerde Tanrı adeta diktatör konumundadır ki,bu da bana ters gelir!..