Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.15, 23:58   #26
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46045
Aldığı Teşekkür: 39617
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Irk'ların İzinde

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Çoğuna katılıyorum Aristo!Ama olayın başka bir veçhesi daha vardır,o da,İnsan devamlı nasıl vücuda geldiğini hep araştırmıştır.Belki de binlerce sene sonra geçse bile kolay kolay cevap bulmayacak bir sorudur bu.

Mantıken olaya baktığımızda olayın hiç bir önemi yok ama insanoğlu tamamen mantıklı bir varlık değil!Sorgulama hem dini hem de bilimsel yönde yürüyor;hatta bazen beraber!Ben şahsen evrim taraftarıyım ama orası da tartışma konusu!

Yaradılış teorisine bakıyorsun,Adem ve Havva'nın torunları şeklinde bu sefer değişik ırkları açıklıyamıyorsun?Siyah var,değişik beyaz ırklar var,sarı ırk vs vs var.Evrime bakıyorsun aynı sorun yine var!

Ama beni ,mevcut iki teoriden ,evrime iten nokta hep dini konuların tutarsızlığı olmuştur.Tüm semavi dinlerde Tanrı adeta diktatör konumundadır ki,bu da bana ters gelir!..
Hepsine katılıyorum ama dini yönde sorgulamaz olmaz. Dinde yazanı bir din adamı veya dindar sorgulayamaz. İman, sorgusuz itaat etmektir. Bu nedenle de iman eden dine ilişkin hiç bir konuyu sorgulama hakkına sahip değildir ve dinde olanı sorgulamak günahtır; hem de cehennemlik bir günah...

Dinler, bizzat dinlere göre sorgulanamaz. Sadece itaat ve iman edilir.

Sorgulamak dinde yasaktır.