Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.12.15, 14:55   #2
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Zurnanın zırt deliği

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
her türlü düzen kurulmuş, üleşmek adına, komisyonları götürmek adına,
kamu malları üzerinden rant yaratarak üleşmek adına yasal düzenekler sağlanmış,
minareyi çalanlar, minare içinde kılıf hazırlamış olurlar..

29.12.2015
Mustafa AKTEN
Kaleminize, yüreğinize sağlık Mustafa Bey (@Mustafa Akten)
Bilinç seviyesi (neredeyse Afrika'nın ilkel kabileleriyle yarışabilecek derece de ) düşük olan Türk seçmeni, iktidarların para yeme kaynağı veya yolunun sadece ''rüşvet'' ile olduğunu sanırlar.
Oysa (sizin de yukarıda bahsettiğiniz gibi) asıl mal (para) yasal kılıflarla götürülür.
Çok da güvenlidir, çünkü (Çalınan minareye kılıf) yasal zemin uydurulmuştur.

Hemen şu anda aklıma gelen, AKP iktidarının yasal zemini uydurarak (çıkardığı yasalarla) devlet (yetim) malını üleşme (iç etme-yeme) yollarından bazılarını aşağıya sıralayayım.
1-Bazı şirketlere sağlanan vergi affı veya indirimi, vergi veya sigorta primi pazarlığı (düşümü) olanaklarının yasal olarak şirketlere sağlanmış olması.
2-Bazı yerlerine verilen düşük faizli veya hibe krediler.
3-Vergi'nin, devlet yerine derneklere ve hayır kurumlarına verilebileceği , mal (yiyecek) olara yardım yapılırsa,giderin vergiden düşülmesine dair yasal düzenlemeler.
4-Şirketlerin yaptırdığı (okul,hastane,çeşme vb) sosyal projelere harcadığı paranın vergiden düşülmesi.
5- (Atatürkçü dernek ve vakıflar çökertildikten sonra) Belediyelerin, derneklere taşınmaz mal devredebilmesine olanak sağlayan, yasa düzenlemeler. (TÜRGEV VAKFI gibi)
İlk anda aklıma gelen ,yukarıdaki gibi bir çok üleşme yasalarıyla, devlein taşınır veya taşınmaz tüm varlıklarının üleşilmesine yasal zemin hazırlanmışıtır.

Ünlü havuz problemlerinde olduğu gibi;
Havuza vergi veya özelleştirme kaynaklarında bolca kaynak akmakta ama, (yasal olarak) havuzun altında açılan üleşme delikleri nedeniyle havuzda (devlet hazinesinde) kaynak birikimi olmamakta, deliklerin altına yeni açılmış havuzlara akan değerlerimiz (belirli zümrelerce) üleşilmektedir.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti