Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.01.16, 13:33   #6
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 2016’da AKP’nin Fay Hatları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Defective1907 Mesajı göster

Sosyalistlerin çoğu da HDP'nin arkasına takılmış vaziyette...
Sevgili @Defective1907,
Asıl sorun zaten PKK veya (Zaman zaman ismi değişse de) HDP'nin varlığı ve eylemleriyle (içte ve dışta) kimin çıkarlarına çalıştığı, kime hizmet ettiğinde.
PKK'nın kuruluşunda ve Saddam Hüseyin yönetimindeki Irak yönetiminin (Turgut Özal ANAP'ı ve Tayyip Erdoğan AKP'sinin desteğiyle) yıkılması sonunda, kevgire dönen Irak sınırından kolayca geçerek, Barzani (Amerika) yönetiminden silah ve lojistik destek alan, karargahlarını ve kamplarını bu bölgede kuran PKK'nın kanlı eylemlerinden (içte ve dışta) kimlerin nemalandığına şöyle bir göz atarsak;
DIŞTA:
Güçlü, tek yumruk olmuş, bağısız bir Türkiye'yi istemeyen (Başta Amerika olmak üzere) Sevr'i canlandırmak isteyen emperyalist batı,
Güçlü bir Türkiye istemeyen, (Başta İsrail olmak üzere) çevremizdeki komşu ülkeler.
İÇERİDE:
1980 Askeri darbe öncesi %40-45'ler civarında olan sol oylar, 1980 darbesinin solu ezmesiyle bocalamışken,
en büyük darbeyi PKK'nın eylemlerinin sola maledilmesiyle yedi.

PKK'nın ilk büyük eylemi sayılan
15 Ağustos 1984 olaylarından sonra; her olay, her katliam ve her şehit cenazesi, milliyetçilik ve din üzerine siyaset yapan (MHP, BBP, ANAP,AKP gibi) partilere sempatizan ve militan kazandırmıştır. Hala da kazandırmaya devam etmektedir.

PKK veya HDP taraftarları eylem yaptıkça, kazanan milliyetçi ve dinci söylemlerde bulunan partiler olmaktadır.

Bu devran devam ettikçe de PKK (HDP) eylem yapmasa dahi, bir takım karanlık eller(!) PKK adını kullanarak eylem yapmaya, sempatizan devşirmeye devam edeceklerdir.

PKK'dan nemalanan bu kesimler zaman zaman (Atatürkçülüğü ve laikliği ortadan kaldırma gibi konularda) birlikte haraket ederlerken, sol kesimin HDP ile birlikte hareket etmesine kesinlikle izin vermemekte, çeşitli iftira ve suçlamalarla bu yakınlaşmayı bozmaktadırlar.

Örnek olarak, gelcekte bizleri bekleyen en büyük tehlike (bence) Türkiye'nin din temelli orta doğu sultanlıklarına (şeriat devleti) dönmesidir ve (dolaylı olarak) AKP, BBP, MHP bu yönde kürek çekmektedir.
Laik bir yaşamın devamını isteyen ise sol partiler (CHP) ve HDP vardır. Ama PKK'nın varlığından nemalanan din eksenli güçler CHP ve HDP'nin hiç bir zaman yakınlaşmasına ve laiklik emelinde de olsa güç birliği yapmasına izin vermemektedirler.
Bunun en güzel örneği de, ''Açılım'' politikalarının barış ortamında yıldızı parlayan ve sempati toplamaya başlayan Demirtaş HDP'sinin (7 Haziran seçimleri sonrasında HDP'nin barajı aşması üzerine) HDP oylarının CHP'den giden sol oylar olduğu iftirası ve karalamasıdır.

Çünkü yıllardır ilk kez CHP ve HDP bu denli birbirlerine yaklaşmışlardı.
Nitekim, hemen 7 Haziran sonrası başlayan Suruç ve Ankara patlamaları ve AKP'nin (yıllardır kolkola olduğu) PKK'yı düşman ilan etmesiyle başlayan kanlı olaylara, HDP de , karalanmaya başlandı ve CHP ile HDP'nin yakınlaşması önlenmiştir.


Yapılması gereken; (CHP'nin HDP'den kaçması değil)
CHP ve HDP'nin laikliği ve demokratik cumhuriyeti korumak adına güç birliği yapmaları olmalıdır.
Bunun başlıca yolu da PKK'nın silah bırakması olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için hem CHP, hem de HDP açıktan PKK'yi suçlamalı ve silah bırakmaya zorlamalıdır.
Yoksa, HDP'yi de, PKK ile bir tutarak suçlamak, HDP'ye oy vermiş 5-6 milyon seçmeni PKK'nın kucağına iteceği gibi, CHP (sol) ile HDP'nin güç birliği yapamaması da,
Dine dayalı bir sultanlık hevesinde olan güçlerin ekmeğine yağ sürer.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.