Konu: Popülarite
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.01.16, 13:48   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Popülarite

POPÜLARİTE

Yaratılış fıtratı daima hatanın, kusurların, kanun tanımazlığın yanında ise, bu fıtratla toplumun örf adet gelenek dediği değer yarğılarının karşıtı ise, sâkil davranışların, toplum tarafından kabul görmeyen uygulamaların yaşam biçimi olarak bünyede tezahürü ise ve bunları diğer insanlara dayatma hâlinde ise, toplumun temel algısı ve değer yargılarının büyük bir bölümü aydınlıktan, medeniyetden, özgürlükten barıştan, refahtan, mutluluktan, ve devletinin kuruluş ilkelerinden yana ise, aynı toplumun içinde olup, algı noksanlığı, yaratılış fıtratından kaynaklanan arıza ile hâlâ idare eden ve edilenlerin bir bölümü, gericilikten, yobazlıktan, dinbazlıktan, totaliter idare anlayışından yana ise, böyle olanların hasta oldukları kanısına ve tanısına varmak, toplu rehâbilitasyona tabi tutarak tedavi etmek gerekir!

Yaratılış fıtratı ile hasta olanların "şayet hasta olmadıkları, eğitimsizlik ve cehalet sarmalı içinde kıvrandıkları yargı ve tanısı olası ise, o zaman süratle toplu eğitime tabi tutulmaları gerekir."

Acizane tarifini yaptığımız, fıtrat bozukluğu ile hasta olan, arızalı oldukları uygulamalarından dolayı tescilli hale gelenler, toplumun büyük bölümünün hilâfına ve muhalefetine rağmen demokrasinin nimetlerinden istifade ederek, bozuk ve adil olmayan seçim sistemi ile şu veya bu şekilde siyaseten devletin idaresine gelmişlerse, toplum adına arıza var ve mutlaka sistemde var olan sorun giderme mekanizmasının çalıştırılması gerekir.

Hasta ve arızalı oldukları artık toplumun geniş kesimleri tarafından tescil edilmiş ve böyle bakılan idareciler içinden bazıları, fark edilmedikleri, yeteri kadar ilgi görmedikleri kanısına vararak, her gün ilgi ve alâka toplamak üzere laf salatasından ibaret konuşmalar yapar, görüntüler verir, devletin imkânlarını israf ederek devasa ve adına saray denilen yapılar içinde yaşamaya, büyüklük kompleksini ve egolarını böyle tatmin etmeye çalışırlar.. Çünkü hastadırlar..
İlgi âlâka görmediği ve fark edilmediği kanısında olan idareciler aslında toplumun büyük kesimi tarafından tahribatı ve zararı asgaride olsun diye hep izlenirler...


Hasta ve arızalı olanların, dinci, yobaz, gerici olanları, çıkarlarına düşkün ve kompleksli ve kindar olurlar, anti demokrat olurlar, kendi doğruları, toplumun geniş kesimlerinin yanlış gördükleridir.. Onlar, yanlış olanların doğru olduğu zehabı ile yanlış kulvarında yaşamaya devam ederler..

"Yanlış kulvarda, yanlış yaşama, yanlış uygulama, yanlış idare onlara göre mükemmel giden her şeydir. Tersliklerin, yanlışların, hukuksuzlukların kanunsuzlukların bu nedenle farkına varılmaz, çünkü fıtratları gereği arızalı ve hastadırlar.."

Hastalık emaresi taşıyanlar, fıtratları ile toplumun büyük kesminin düşüncelerine aykırı olanlar eğer idareci konumda iseler, kendilerine tanınan yetkileri aşarak büyük bir yetki gaspı ile savcılara, mahkemelere, 4. güç olan basına, STK'larına, TBMM sine, anayasa mahkemesine, ünüversitelere, hükümete, bakanlara, ve sade vatandaşa ve hatta muhalefet partilerine talimatlar yağdırır, benimle birlikte ülkenin idari rejimi fiilen değişmiş derse, anayasayı, kanunları, hukuk üstünlüğünü hiçe sayar, kendi kanunlarını koymaya çalışırsa mensubu olduğu ulus için arıza var demektir. Bu durumda Sistemdeki onarıcı öğeler arızayı ber taraf etmek üzere aktif hale getirilmelidir.

"Türkiye'nin Hitler'i olmaya soyunanlar sistem içinde ve behemâhâl sistem içindeki virüssavarlar tarafından yok edilmelidir."
Yanlışlar ile, anti demokratlık ile, kindarlık ile, dincilik ile anti lâik'lik ile, devletinin temel ilkelerine karşıtlık ile hiç bir idareci oydaşlarının ve yandaşlarının dışında kimsenin yanında popüler olamaz....


03.01.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.