Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.01.16, 16:45   #23
Defective1907
Tam Üye

Defective1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 45
Ettiği Teşekkür: 599
Aldığı Teşekkür: 1375
Rep Derecesi : Defective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura aboutDefective1907 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Saygin
Standart Cevap: 2016’da AKP’nin Fay Hatları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Ya bak işte gördün mü, sen de Mustafa Balbay demişsin. Ben de Mustafa Balbay'dan milletvekili bile olmaz diyorum. Herkesin beğenisine göre lider bulmak mümkün değil.

Oy derdinde değilim diyorsun da, oy almadan da hükümet olabilmek mümkünmü?

MHP gibi küçücük kalınır, hiçbir söz hakkın olmaz.

Velhasıl, bu çatlak sesler parti içinde de var. Akp bizi daha çooook yönetir...
Seninle bu noktada anlaşamıyoruz zaten Real

Benim kanaatim, siyasi partilerin hedefi elbette ki iktidardır, daha fazla destek(başka bir bakış açısıyla oy) görmektir...

Ama siyaset sadece bunun için yapılmaz...Sadece bunun için siyaset yapan partiler, yok olmaya mahkumdur...

Bir siyasi partinin ideolojisi olur...İlkeleri olur...Kırmızı çizgileri olur...Bir duruşu olur...

Kemal Kılıçdaroğlu geldiğinden beri CHP'nin belli bir duruşu yok... CHP, her konuda herkesle uzlaşabilir, şeker gibi parti imajında özellikle son 2-3 yıldır... ANAP,DYP yapardı bu siyaseti... DYP "Sizi refahtan kurtacam" diye oy ister, sonra bi bakmışsın refahla koalisyon yapmış...

Mesele iktidar olmaksa, daha fazla oy almaksa böyle olmaz...

Konya, Bağcılar, Erzurum gibi yerlerde Kılıçdaroğlu'nun yaratmaya uğraştığı uzlaşmacı CHP olayını zaten görmüyorlar...

Kılıçdaroğlu'nu televizyonda mülakatta görse adam kanal değiştiriyor, "Aman abdestim kaçmasın" diye de ekliyor...***** açtı sanki p...venk...

CHP, sadece belediyelere asılacak...İmkanlar kısıtlı olabilir ama Büyükerşen ve Çerçioğlu yapıyorsa bu bahane değil...

Örgütlere katılımı arttıracak, gençleri örgütlere çekecek birşeyler söyleyecek...

Meclis siyasetinde de ilkeli olacak...Bunu yaparken biraz Baykal çığırtkanlığı, biraz İsmet Paşa duruşu, biraz Ecevit dürüstlüğü olacak...

Bu söylediklerimle pek ilgili değil ama senin yaklaşımından yola çıkarak şunu söylemek istiyorum...

CHP, Mehmet Cengiz gibi Nihat Özdemir gibi liboş iş adamlarının, ülkücü polat alemdarcıkların, yobaz takımının partisi olacaksa zaten iktidar olmasın...

CHP'nin AKP'den bir farkı kalmazsa CHP iktidar olsa nee olmasa nee....

CHP önce Atatürkçü, merkez sol bir parti olabilmeyi becersin...
Defective1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Defective1907'in Mesajına Teşekkür Etti.