Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.01.16, 02:33   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Çocukların Ödev Yapma Bilinci Nasıl Geliştirilir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Ev ödevlerinin tarihe karışacağı bir eğitim sistemine hasretiz. Çocuğun okulda nefes alacak zamanı dahi olmuyor. Bırakın evde de oyun ve diğer ihtiyaçlarını gidersin. Okul eğitim işini noksansız yapsaydı eve ödev verilmezdi. Ver ödevi ana babalar yapsın...Kandırmacadan başka bir şey değil....
Aynen.

Gelişmiş ülkelerde okul bitince dersler biter. Öğrenci kitap ve defterlerini okulundaki dolabına bırakıp evine gelir. Ev ödevi öğrencinin ihtiyacına göre verilir.

Bizdeki eğitim sistemi doymak bilmeyen rezil kapitalizmin kar hırsı üzerine kurulmuştur. Ve dünyanın başka hiç bir ülkesinde öğrenciler özel dersanelerde takviye dersleri almazlar.

6 yaşında eğitim başlıyor ve sınıfta kalmalar olmazsa 23 hatta 25 yaşına kadar uyku dışında aralıksız sürüyor. Buna özel dersanelerde tatil günleri verilen dersleri de katarsanız, gençliği resmen gebertiyorsunuz demektir.

Bu rezil sistem dünyada başka bir ülkede yok. Para için anasını boyayıp, babasına satacak kadar düşkün rezillerin sektörlük yaptığı Türkiye' de var.