Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.01.16, 17:29   #7
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,131
Ettiği Teşekkür: 50900
Aldığı Teşekkür: 44293
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: ABD Kongresi’ne Rapor: Türkiye’nin Bölgeyi Şekillendirici Gücü Azalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Ve kaldı ki sn Aristo anlayışıma göre, Türkiye’nin Bölgeyi Şekillendirme adı altında bir görevi yoktur. Bölgede yaşayan tüm ülkeler BM üye bağımsız olan idari rejimleri tartışılsa bile bağımsız olan ülkeler! Ülkelerin iç işlerine karışmak, hele hele okyanus ötesinden gelerek Türkiye dahil iç işlerine müdahil olarak ayar çekmeye kalkmak kabul edilmez davranışlardır. Bölgenin şekillenmesini kendi arzularına ve çıkarlarına göre isteyen kolonici emperyalist çıkarcı, sömürgeci kan emicilerdir. Kendini sahip oldukları güç ile dünyanın Jandarması gören gücünden dolayı her kanunsuzluğu kendine reva ve mübah gören dünyanın aynızamanda eşkıyası olan devletlerdir.

Türkiye, bölgesindeki sınır komşularını değişitirip Avusturalya'ya, Yeni Zelanda'ya yamayamayacağına göre bizede bir zaman hoş gelen komşular ile sıfır sorun politikasını yurtta sulh, cihanda sulh ilkesi ile sürdürmek zorundadıdır.. Bir eksiğimiz var idarede olanlar milli değildir ulusalcı değildir! Yurtsever değildir.
Tamamen öyle Mustafa abi...

Emperyalistler dünyayı şekillendirir ve bu şekillendirmede uşaklarını maşa olarak kullanılır.

Bu iktidar iç siyasette ''asrın lideri'', ''bölgesel güç'' havaları atsa da, görevleri emperyalizmin maşalığını yapmaktır.

Çünkü emperyalistler o ''nazik'' ellerini ateşe sokmaz, kendilerine şu ya da bu şekilde bağımlı kıldıkları maşaları kullanırlar.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.