Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.01.16, 18:21   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1162
Mesajlar: 12,129
Ettiği Teşekkür: 50896
Aldığı Teşekkür: 44291
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Lâik'lik, dindarlık ve devlet (2)

Birinci bölümde, İslam' ın barış dini olduğu söylenmiş. Buna sadece müslümanların marjinal olduğu dönemler söz konusu olduğunda katılırım. Ancak arap müslümanlar çoğalıp belli bir güç olduktan sonra ganimetçi, saldırgan ve işgalci bir yapıya geçmişlerdir.

Kuran' da da zaten önce hıristiyanlar ve yahudiler ''kardeş'' gibi görülürken, İslam' ın güçlenmesine paralel olarak düşman durumuna getirilmişlerdir.

Türkler ise sanıldığı gibi oturup uzun uzun şamanizmin (burası da ayrı tartışma konusu)
ne kadar saçma olduğunu keşfetmiş ve toplumsal bir şekilde tüm dinleri araştırarak İslam dininin en doğru din olduğuna karar falan da vermemişlerdir. Zaten hiç bir toplum, geniş bir toplumsal katılımla kendilerine doğru din seçmez. Tarihte böyle bir şey yoktur, olmamıştır ve olmayacaktır.

Türkler İslam öncesi dinlerinden memnundu. Ve daha da önemlisi Türkler üretken bir toplumdu ve önemli toplumsal zenginliklere sahiptiler.

Üretkenlikten son derece uzak olan araplar ise İslam bayrağı altında güçlenerek işin kolay yoluna kaçmış, kendileri üretmek yerine üretken topluluklardan çalmak yoluna gitmişler ve Kuran' da bu konuda asıl yol göstericileri olmuştur.

Kuran' da müslüman olmayanlarla savaşmak ve onları cihad yoluyla müslümanlaştırmak/asimile etmek/araplaştırmak vaciptir. Kendileri gibi olmayanlara saldırmak ve onlardan kadınları, kızları dahi ganimet olarak almak ve hatta aldıkları ganimetin 1/5' ini Allah adına Peygamber (!) Muhammed' e vermek bir emirdir. (Bkz Kuran)

Şimdi İslam alemine bakalım: Hiç bir İslam ülkesi İslamik yönetimler altında üretken değildir. Hepsi kısa yoldan ve din bezirganlığı ile zenginleşen ve egemenliklerini devam ettiren dikta rejimleriyle yönetilmektedir. Allah ise bu egemenliğin devamı için kullanılan bir araçtır...

Şimdi dönüp Türkiye' ye bakalım...

Bizim yönetici müslümanlar da üretken değildir. Eğitimsiz ve geri insanlardır ve zenginliklerini din üzerinden yaptıkları rezilliklere borçludurlar. Aynı ganimetçi araplar gibidirler özetle...

Ve bu egemenler bir de kendilerine toplumsal destek bulurlarsa, hem içeriden hem de dışarıdan sağladıkları desteklerle ülkelerini İslam' ın bataklığına gömerler.

1400 yıllık İslam tarihinin özeti budur.

Ve maalesef ülkemiz de bu bataklığa giderek daha fazla gömülüyor.

Çünkü İslam ile gelişebilmiş, aydınlanabilmiş ve refaha erebilmiş tek bir toplum yoktur; olmamıştır ve olmayacaktır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.