Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.01.16, 12:18   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,969
Ettiği Teşekkür: 73112
Aldığı Teşekkür: 67363
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Ölümler Olmasın Diyen Gazeteciler Zindana Atılırsa... | Uğur Dündar

Ne ol­du bi­ze?
Es­ki­den ya­şa­dı­ğı­mız ma­hal­le­de hiç ta­nı­ma­dı­ğı­mız, ha­ya­tı­mız bo­yun­ca bir kez bi­le kar­şı­la­şıp se­lam­laş­ma­dı­ğı­mız bir ki­şi öl­dü­ğün­de evin­de gün­ler­ce te­le­viz­yon aç­ma­yan, ara­ba­la­rı­mı­zı kul­la­nır­ken rad­yo­dan mü­zik din­le­me­yen bi­ze ne ol­du?
Evet o du­yar­lı top­lum­dan, her gün Ege kı­yı­la­rı­na baht­sız ço­cuk­la­rın ve on­la­rın ta­lih­siz ana ba­ba­la­rı­nın ce­set­le­ri vu­rur­ken kim­se­nin kı­lı­nın kı­pır­da­ma­dı­ğı, “Dur­du­run bu ci­na­yet­le­ri­” di­ye hay­kı­ran bir se­sin çık­ma­dı­ğı, umur­sa­maz bir top­lu­ma na­sıl dö­nüş­tük biz?
Ge­çen­ler­de ka­la­ba­lık bir yer­de te­le­viz­yon ha­ber­le­ri­ni sey­re­di­yor­dum. Sı­ra Gü­ney­do­ğu­’da­ki ope­ras­yon­la­ra ve şe­hit ha­ber­le­ri­ne gel­di­ğin­de, elin­de ku­man­da­yı tu­tan ki­şi, di­ğer se­yir­ci­le­re sor­ma ge­re­ği bi­le duy­ma­dan ev­len­dir­me prog­ram­la­rın­dan bi­ri­ne ge­çi­ver­di!..
Aca­ba gen­ce­cik po­lis ve as­ker­le­ri­mi­zin şe­hit ol­ma­la­rı­nın, ça­tış­ma­lar­dan ka­çan ve so­ka­ğa çık­ma ya­sa­ğın­dan kur­tul­mak is­te­yen in­san­la­rı­mı­zın kit­le­ler ha­lin­de ya­şa­dık­la­rı kent­le­ri terk et­me­le­ri­nin, bö­lün­me en­di­şe­le­ri­nin, o va­tan­da­şın ki­şi­sel gün­de­min­de ye­ri yok muy­du?
Yok­sa bu acı ha­ber­ler­den sı­kıl­dı­ğı, bu­nal­dı­ğı ve on­la­rı bi­raz ol­sun unut­mak is­te­di­ği için mi ev­li­lik prog­ra­mı­nı ter­cih edi­yor­du?
Bir yar­gı­da bu­lun­ma­dan ken­di­si­ne sor­dum:
Hiç dü­şün­me­den “Şe­hit ha­ber­le­ri­ne ve ölüm­le­re alış­tık be abi!.. Ar­tık bu tür ha­ber­ler be­ni et­ki­le­mi­yo­r” de­di.


* * *


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız


Sözcü

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti