Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.01.16, 19:47   #2
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Ölümler Olmasın Diyen Gazeteciler Zindana Atılırsa... | Uğur Dündar

Alıntı:
Ne ol­du bi­ze?
Es­ki­den ya­şa­dı­ğı­mız ma­hal­le­de hiç ta­nı­ma­dı­ğı­mız, ha­ya­tı­mız bo­yun­ca bir kez bi­le kar­şı­la­şıp se­lam­laş­ma­dı­ğı­mız bir ki­şi öl­dü­ğün­de evin­de gün­ler­ce te­le­viz­yon aç­ma­yan, ara­ba­la­rı­mı­zı kul­la­nır­ken rad­yo­dan mü­zik din­le­me­yen bi­ze ne ol­du?
Evet o du­yar­lı top­lum­dan, her gün Ege kı­yı­la­rı­na baht­sız ço­cuk­la­rın ve on­la­rın ta­lih­siz ana ba­ba­la­rı­nın ce­set­le­ri vu­rur­ken kim­se­nin kı­lı­nın kı­pır­da­ma­dı­ğı, “Dur­du­run bu ci­na­yet­le­ri­” di­ye hay­kı­ran bir se­sin çık­ma­dı­ğı, umur­sa­maz bir top­lu­ma na­sıl dö­nüş­tük biz?
Ge­çen­ler­de ka­la­ba­lık bir yer­de te­le­viz­yon ha­ber­le­ri­ni sey­re­di­yor­dum. Sı­ra Gü­ney­do­ğu­’da­ki ope­ras­yon­la­ra ve şe­hit ha­ber­le­ri­ne gel­di­ğin­de, elin­de ku­man­da­yı tu­tan ki­şi, di­ğer se­yir­ci­le­re sor­ma ge­re­ği bi­le duy­ma­dan ev­len­dir­me prog­ram­la­rın­dan bi­ri­ne ge­çi­ver­di!..
Aca­ba gen­ce­cik po­lis ve as­ker­le­ri­mi­zin şe­hit ol­ma­la­rı­nın, ça­tış­ma­lar­dan ka­çan ve so­ka­ğa çık­ma ya­sa­ğın­dan kur­tul­mak is­te­yen in­san­la­rı­mı­zın kit­le­ler ha­lin­de ya­şa­dık­la­rı kent­le­ri terk et­me­le­ri­nin, bö­lün­me en­di­şe­le­ri­nin, o va­tan­da­şın ki­şi­sel gün­de­min­de ye­ri yok muy­du?
Yok­sa bu acı ha­ber­ler­den sı­kıl­dı­ğı, bu­nal­dı­ğı ve on­la­rı bi­raz ol­sun unut­mak is­te­di­ği için mi ev­li­lik prog­ra­mı­nı ter­cih edi­yor­du?
Bir yar­gı­da bu­lun­ma­dan ken­di­si­ne sor­dum:
Hiç dü­şün­me­den “Şe­hit ha­ber­le­ri­ne ve ölüm­le­re alış­tık be abi!.. Ar­tık bu tür ha­ber­ler be­ni et­ki­le­mi­yo­r” de­di.
Ne mi oldu bize son 13 yildir milleti maddiyetle insanliklarindan cikarttilar. Konusana biraz para veya birkac hediye tamam susturuldu. Artik insanlarin konuda komsuda cenazeler ilgilendirmez oldu. Herkes kendi derdinde "Bana dokunmayan yilan bin yasasin"ci olduk.
Ellerine saglik @Redwine tesekkürler..
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla