Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.16, 01:32   #54
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39624
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: CHP Kurtulsa O da Bizi Kurtarırsa... | Bekir Coşkun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Ben bunu bin kere söyledim, hala da söylüyorum yahu.

Eğitim ile alakalı. Hayatı boyunca 50 kuruş verip de gazete alıp okumayan insanlar var bu ülkede, hemde azınsanmayacak kadar.

Sürekli İleri ülkeleri övüp dururlar, ama nasıl ilerlediklerini incelemezler.

Bak bana şimdi kitap yazdıracaksın, yazdıklarının her birine bu nedenle yanıt vermiyorum.

O araştırma yazısı da gerçekleri yansıtmıyor.

Bopu mopu topu işin içine sokma bak yahu...

Rus uçağının düşürülmesine kadar gider bu konu, susayım ben... (Rus uçağının düşürülmesi kimin işine yarar / yaradı, bir düşünün)

ABD istemez ise yaprak kımıldamaz.

* * *

Hoş geldin bu arada, iki gündür yoktun, gözümden kaçtı sanma..
İşte asıl mesele ''ABD istemez ise yaprak kımıldamaz'' anlayışını kırmak.

Bu anlayış kırılmazsa ve bu ülke ABD ve işbirlikçilerinin rezil yüzünü görmezse bu acınası halimiz devam edip gidecek.

Mesele CHP' nin nasıl alternatif bir politik parti olacağı.

Meclis' te 4 siyasi parti var, dördü de Amerikancı.

AKP ve HDP zaten bariz BOP partileri ve misyonları kendilerine Pentagon tarafından biçilmiş.

MHP seçim bildiregesinde ''ABD ile stratejik ortaklık ilişkilerini daha da geliştirmek ilkesi'' diye yazar...

CHP' nin de ondan aşağı kalır yanı yok. CHP' de seçim bildirgelerine ''Ülkemizde gelişen ABD ve NATO karşıtlığını yumuşatmak ilkesi'' koymuş...

Halbuki ABD her yıl dünyanın tüm ülkelerinde ''ABD aleyhtarlığı'' üzerine anketler yaptırır. Türkiye ise devamlı ABD karşıtlığında % 80 küsür çoğunluk ile ABD' yi sevmeyen ülkeler arasında onurla başı çeker...

Ama nedense gerçek devrimciler dışında hiç kimse ''KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ'' diye slogan atmayı aklından geçirmez...

Halkın % 80 küsürü ABD' den hoşlanmıyor ama meclisteki tüm partiler amerikancı. Yani aslında bir çok konuda olduğu gibi ABD konusunda da halkın eğilimine uygun politikalar yok. Şayet CHP, hedefine Amerikan emperyalizmini koysa ve bu yaşadığımız rezaletlerin aslında ABD politikaları olduğunu açıkça ilan etse kendini toplumsal bazda açığa vurmaya başlayacak olan ABD karşıtlığı, ABD' yi de Türkiye üzerinde politika değişikliğine gitmek zorunda bırakacaktır...

Ama CHP gibi bir parti bile seçim bildirgelerine utanmadan ''ABD ve NATO karşıtlığını yumuşatmak ilkesi'' diye yazmışsa, bu CHP' nin yakasına yapışıp, ''ulan ABD ve NATO pisliğine karşı gelişen muhalefeti yumuşatmak size mi kaldı'' diye hesap sormak gerekir...

CHP, ABD' yi müttefik ve dost görerek hem gerçekleri halktan gizliyor, hem ABD politikalarını destekliyor, hem de bu ülkedeki ilerleme potansiyellerini tıkıyor.

Ve bunu da en iyi Kılıçdaroğlu yapıyor.

Mesela Ecevit ABD ambargosunu hiç sallamadan Kıbrıs' ta savaş vermişti...

Türkiye' nin Kıbrıs politikası 1974' den AKP iktidar olana kadar hiç değişmedi. Ama Türkiye' in kararlı tutumu sayesinde ABD ambargoyu kaldırdı ve Türkiye ile ilişkileri yeniden yumuşatma yoluna gitti.

Bunları yaşadık ve hatırlıyoruz.

ABD' ye postayı atarsan ve kararlılığını gösterirsen ABD' den tavizleri rahatlıkla koparırsın, Ama yüzünü Mekke' ye poponu ABD' ye dönersen (!) ABD bu tip pozisyonları (!) hiç affetmez...

CHP, ABD ile şu son zamanlarda Yeni CHP olarak kurduğu göbek bağını kesmezse asla ama asla AKP' ye alternatif olamaz,,, Tersine Kılıçdaroğlu ABD' ye gidip icazet dilenmeye devam eder.