Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.01.16, 10:38   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2675
Mesajlar: 31,094
Ettiği Teşekkür: 167082
Aldığı Teşekkür: 186270
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Kutsanmış Saray: Gyeongbokgung veya Gyeongbok Sarayı

Kutsanmış Saray: Gyeongbokgung veya Gyeongbok Sarayı
Gyeongbokgung Sarayı, yakındaki Changdeokgung (Doğu) Sarayı ve Gyeonghuigung (Batı) Sarayı ile kıyasla daha kuzeyde bulunması dolayısıyla,”Kuzey Sarayı” olarak da anılır. Gyeongbokgung Sarayı, beş saray arasında en güzeli ve en görkemli olanıdır.
  • Gyeongbokgung Sarayı’nın Kısaca Tarihçesi
Kore’nin başkenti Seul'deki 6 asırlık Gyeongbokgung Sarayı, Joseon Hanedanlığı'nın kurucusu Kral Taejo tarafından 1395 yılında yaptırılmış ve hanedanın merkez sarayı olarak hizmet vermiştir.Imjinwaeran Savaşı (Japon İstilası: 1592 – 1598) sırasında saray ve bulunduğu bölge yakılıp, yıkılmıştır. Ancak, sarayın 7,700 odasının hepsi, Kral Gojong (1852 – 1919) döneminde, Heungseondaewongun’un yönetimi altında onarımı yapılmıştır.Gyeongbokgung Sarayı, Joseon Hanedanlığı tarafından inşa edilen Changdeokgung, Changgyeonggung, Deoksugung ve Gyeonghuigung sarayları arasında büyüklükte birinci sırada yer alıyor. Hem şehri çevreleyen dağlar tarafından gelebilecek tehlikelere karşı sur görevi üstlenen hem de hanedan ve maiyetinin hayatlarını devam ettirdikleri ve devlet işlerini yürüttükleri bu 5 büyük saraydan en önemlisi ve merkezi konumundadır.5 saray arasında en güzeli ve en görkemlisi olan Gyeongbokgung Sarayı'na, yakındaki Changdeokgung (Doğu Sarayı) ve Gyeonghuigung (Batı Sarayı) ile karşılaştırıldığında en kuzeyde bulunması dolayısıyla "Kuzey Sarayı" da deniliyor.

Heungnyemun Kapısı

  • Gyeongbokgung Sarayı’nın Mimari Özellikleri
Joseon hanedanlığı’nın en önemli temsilcilerinden olan Gyeonghoe-ru Kameriyesi ve Hyangwonjeong Göleti hala sağlamdır. Woldae ve Geunjeongjeon (Kraliyet Dinleyici Odası) heykelleri çağdaş sanatın geçmiş heykellerini temsil eder.5 saray arasında en güzeli ve en görkemlisi olan Gyeongbokgung Sarayı'na, yakındaki Changdeokgung (Doğu Sarayı) ve Gyeonghuigung (Batı Sarayı) ile karşılaştırıldığında en kuzeyde bulunması dolayısıyla "Kuzey Sarayı" da deniliyor.

  • Gyeongbokgung Sarayı’nın Bölümleri
Saray, halka açık saray bölümü, kraliyet ailesi konut binası ve arka bahçeden oluşuyor. Krallar için dinlenme sarayı olarak arka bahçede 300 yaşından daha büyük bir bir ağaç, küçük bir gölet ve bir bina sayvanı bulunuyor.

Gyeongbokgung Sarayı Haritası

Gyeongbokgung Sarayı’ndaki Park ve Ağaçlar
Taş Heykeller
Taş Heykeller

ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.