Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.01.16, 21:24   #5
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

Akademisyenlerin bildirisine ve bu bildiriye AKP'nin verdiği tepkiye gelirsek;
AKP'nin hedefinin (Atatürk'ün Laik, Demokratik, Bağımsız) Türkiye Cumhuriyeti'ni değiştirerek (yıkarak) yerine (çağdışı Arap Sultanlığı benzeri) dini kurallara dayalı (Şeriat) devleti kurmak istediğini artık bilmeyen yoktur.

AKP'nin bu emellerine karşı çıkan muhalifleri vardır:
1-Atatürkçüler (Atatürk'ün İlke ve Devrimlerine bağlı kalınmasını istiyorlar)
2-Milliyetçiler (Ümmetçiliğin ,Milliyetçiliği yok edeceğini bildikleri için , sert muhalefet yapmasalar da, din devleti fikrine sıcak bakmıyorlar)
3-HDP-(PKK) HDP tabanı laik temelde olduğu için bir din devletine sıcak bakmıyorlar, ayrıca (tek adamlık) Saltanat gelirse tüm toprakları etkisi altına alacağını düşündükleri için, bölünme isteklerini engeller düşüncesiyle, Saltanat rejimine ve din devleti fikrine karşı çıkıyorlar.
4-Avrupa Ülkeleri (Avrupa Ülkeleri kendi içlerine yerleşmiş İslam nüfunu etkileyecek, kendilerini de karıştırabilecek br din devleti fikrine hiç bir zaman sıcak bakmazlar)

AKP'ye muhalif olan bu 4 grup hiç bir zaman bir araya gelemezken (gelemezler, çünkü AKP elindeki medya gücüyle antirpropagandayla bunu engelliyor.)

AKP yolunda ilerleyebilmek için bu 4 grubun, 3 tanesiyle ,
''PKK-HDP,
MİLLİYETÇİLER (MHP) ve
AVRUPA'' ile zaman zaman birlikte hareket ederek, yavaş yavaş Atatürk Türkiye'sini yok ediyor.

Örnek vermek gerekirse;

PKK ve HDP ile

(Açılım) görüşmeleri tavizleriyle kürt oylarını alarak 2010 Anayasa değişikliğini yaparak, yargıyı yandaşlaştırıp, daha pervasızca Atatürk Cumhuriyeti'ne saldırabiliyor.

MHP ile,
türban, okullarda din dersi, terörün sebeplerinin araştırılması önergelerinin reddedilmesi, Haziran Seçimleri sonunda hükümet kurulmaması gibi, gezi veya 1 Mayıs eylemleri gibi (sol tanjantlı) protesto ve eylemlere ortak tepki göstermek gibi, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesi, AKP'den meclis başkanının seçilmesi gibi)

Avrupa ile;
Avrupa'nın siyasi ve ekonomik desteğini alabilmek için (destek olmasa bile tepkisini almamak için) Irak, Libya, Suriye, Afganistan topraklarında Kapitalist güçlere hizmet ediyor,
Türkiye'nin 80 yılda edindiği tüm değerleri (Fabrika, baraj, liman, kurum, kuruluş, akarsu, toprak vb.) ''Özelleştirme'' maskesiye yabancılara sunuyor.
Türk halkını, başta otomobil olmak üzere yabancı mallara tüketici , yabancı fabrikalara ucuz iş gücü olarak sunuyor.

Ama AKP'ye muhalif olan bu üç grup ne zaman bir araya gelmeye çalışsa;
Mesela;
Gezi eylemlerinde (sol taban ve HDP) bilikte hareket etmişti, AKP , CHP'yi ve sol grupları ''Terörist'' ilan etmişti, MHP ve Milliyetçi kesim olaylara seyirci kalmıştı.
CHP ile MHP ne zaman birlikte hareket eder gibi bir tavırları olsa, AKP MHP'yi ''dinsiz koministlerle'' birlikte hareket etmeyle suçlayıp, bir araya gelmelerini engelliyor.

CHP ve sol kesim ne zaman Avrupaya yakınlaşsa veya Avrupa AKP'yi suçlasa, AKP hemen sol kesimi ve CHP'yi ''Türkiye'yi dışarıya şikayet etti, küçük düşürttü'' propagandasıyla, birlikte hareket etmelerini engelliyor.

HDP ile birlikte hareket edeni ise, ''terörist!'' suçlaması yaptığı için bu konuyu anlatmaya bile gerek yok.

Konuya dönersek;
(İster beğeniriz, ister beğenmeyiz) Akademisyenlerin bildirgesi AKP'ye karşıdır. (Büyük bir olasılıkla akademisyenlerin tümü de AKP karşıtıdır)
AKP' şimdi de;
Milliyetçilerin (MHP) desteğini, (Kandırabildiği) Solcuların (CHP) desteğini de alarak, Yüksek öğrenimde (hala devşirilip AKP'leştirilememiş) bir avuç akademisyen de tasviye edilerek, yüksek öğrenim AKP karşıtlarından tamamen temizlenmek isteniyor.

Şu unutulmamalıdır ki;
Ergenekon ve Balyoz davaları da böyle bir havada başlamıştı ve askeriye içindeki (AKP karşıtları tasviye edilinceye kadar sürdü.

Eğer bu akademisyenlere sahip çıkılmazsa,
hiç şüpheniz kalmasın ki, yüksek öğrenimde, bir tek AKP muhalifi akademisyen kalmayacak,
ADEMİSYENİ yok edilen akademisyenler AK olarak kalacaklardır.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.