Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.01.16, 23:14   #7
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39627
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Akademisyenlerin Bildirisinin Tam Metni

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Valla ben dediklerinin çoğunu iyi hatırlıyorum.

Geniş vaktim olsa, hepsini derler, toparlar alt alta sıralarım...

Öcalan'ı öven o kadar çok demeçleri var ki.

Şimdi cadı avı başladı. Bildiri doğru olabilir, yanlış olabilir. O ayrı. Bildiriye çeşitli bakış açıları ile de bakılabilinir. Bazı sözcükler çok sert ve acımasız. Bu bildiriyi alalede biri direkt söylese pek önemsenmez.

Bir bardak suda fırtına kopartılmaya çalışılıyor.

Tabi bir de bilinmeyenler var. Terörle mücadele eden güvenlik güçleri yerine kendinizi koyun desem, kimse koyamaz. Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır. Ne zorluklar çektiğini çok iyi bilirim. Haksızın yanında hiç bir suçu olmayan insanda zarar görebilir. Bu hep olur, olmaya da devam edecektir.

Cumhurbaşkanı, herkesin Cumhurbaşkanıdır. Bu akademisyenlerin de Cumhurbaşkanı'dır. Ben onun yerinde olsam, bu tüm akademisyenleri saraya çağırıp yüz yüze konuşurdum. İşte o zaman sadece akp lilerin gözüne girmez, herkesin gözüne girerdi. Ama o kutuplaşmayı seçiyor ve haklı da çıkıyor, oylarını perçinleştiriyor.. Zira, belirli bir kitlesi olmayan parti idi. Oylarını kemikleştirmeye çalışıyor.
Son mesajımı yazarken senin son mesajın yoktu. Şimdi yazdıklarını okudum...

CB aslında hepimizin bildiği gibi kendini devlet başkanı/padişah yaptıracak çözümler peşinde ve bu çözümlerin içine artık kanın da dahil edildiğini Ankara Garı' ndaki katliamdan sonra çok daha iyi gördük.

CB şu anda devlet gücünü kullanarak PKK/HDP/Apo huzurunda masaya eli güçlü çıkmak istiyor. Son zamanlarda gündeme sokulan ''yönetilmiş iç savaş taktiği'' sırf bu yüzdendir.

Ancak eninde sonunda CB ve AKhökümet bir yanda HDP/PKK/Apo bir yanda dökülen onca kanın ardından utanmadan masaya oturacak ve özeklik karşılığı başkanlık sisteminde anlaşacaklardır.

İki tarafın kandan beslendiği rezil bir sürecin içindeyiz.