Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 00:02   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46045
Aldığı Teşekkür: 39618
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Akademisyenlerin Bildirisinin Tam Metni

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
@Aristo, devlet bölünsede o kürtlerle yaşamak zorundasın. Hiç kimse bulunduğu yeri bırakıp gitmeyecek.
Bu akademisyenleri kınım kınım kınıyorum. Bildiriyi kandilden biri yazsa farklı yazamazdı.
Tutuklamalara gelince..
Ben olsam bende dağa çıkardım diyen Bülent Arınçtan başlasınlar. Teröristleri THY Fransadan Türkiyeye getirtenden başlasınlar yada..
Parti kapatmayı yasaklayıp asıl terörisleri mecliste milletin vergileriyle besleyip alkışlattı diye bir şovmenle uğraşan zavallılarıda kınamayı unutmam tabi.
Göz göre göre 14 senedir duvara doğru tam gaz gittiğimizi göremeyen, kazandılar diye hatta sokaklara dökülüp halay çekenleride kınıyorum elbet.
Yazık çok yazık. Bir millette bu kadar g.z. bir arada nasıl olur.İnanasım gelmiyor
Benim bölücü olmayan; bu ABD ve BOP uşağı olmayan kürtlerle sorunum yok zaten. Ama nasıl AKPli olan dostlarımla bile ilişkimi kesmiş ve yüzlerini bile görmek istemiyorsam durum bölücü kürtler için de geçerli.

Biz bu bölücü ve yobazlarla yaşamak, onları doyurmak ve üstüne üstlük bu devleti onlara kemirttirmek zorunda değiliz.

Ben organize bir bölünmeden bahsediyorum.

Devlet açıkça kendini kürt addeden her şahsa ve onları temsil ettiğini iddia eden parti ve örgütlere ''özerklik kesmez, en iyisi ayrılıp, kendi devletinizi kurmanız'' diye bir ültimatom verecek...

BOP' un Kürdistan haritası zaten belli...

Tabi bu arada bölücülüğe destek veren kürtler ve örgütleri panik olacaklar!

Kolay ya İstanbul' da falan yaşayıp bölücü olmak... Ya da Türk halkının vergileriyle Meclis' te bölücülük yapıp, Ankara' da sefa sürüp, Bodrum' da yazlık sahibi olmak...

Yani açıkça ''yetti gari; artık ayrılmanızın zamanı geldi'' denecek.

İlk olarak zaten her seçimde % 95 civarında HDP ve AKP' ye oy veren ve BOP Kürdistanı olarak sayılan iller ile devlet tüm ilişkisini kesecek. Araya bir set çekilecek.

Ardından da Batı sınırları içinde yaşayan kürtler için bir referandum yapılacak ve oraya gönüllü olarak gitmek isteyenler derhal oraya yollanacak.

Sonrasında yine Batı' da HDP ve PKK' ya destek veren kişiler tesbit edilerek Kürdistan' a yollanacak.

Devlet iradesi olduktan sonra ayrılığın pratiği fazla sorun olmaz.

Mesela Çekoslovakya bölüneli kaç sene oldu?

Çek iradesini kabul eden Slovaklar Çek Cumhuriyeti' nde kalırken, Slovak iradesini kabul eden çekler de Slovakya' da kaldılar.

Ki bu çözüm aslında en çok Batı illerinde yaşayan ama bizimle aynı ulusun bireyleri olmayı gönülden kabul eden kürtler için olumludur.
...

Aksi takdirde nasıl Cumhuriyet tarihi boyunca bu bölücü isyanlarla uğraşmışsak, bundan sonraki yüz yıllarda da yine aynı sorunlarla boğuşmaya ve geri kalmaya devam ederiz. Gelecek nesiller devamlı iç savaş hali yaşayan bir Türkiye'yi hak etmiyor.

Küçük olsun, rahat, huzur, barış ve refah dolu olsun.