Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 02:41   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Aristo sıkı sosyal demokratım de bari.

Kominizm ne ya... Olacak şeylerden bahset...

Kominizmi kim ister ki?

Komünizm ABD ve uşaklarının insanlığı korkuttuğu zalim bir canavar değil.
Sınırların, etnik farklılıkların, devletlerin, sınıfların ve paranın olmadığı özgür bir toplum idealidir. Ütopyadır. Hayaldir. Tamam!.. Varsın ütopya olsun... Komünizm ezenlerin, ezilenlerin olmadığı tek bir dünya ülkesidir... Bu itibarla ben hep bu ütopyadan yana olurum...
Ayrıca ben komünistim derken asla şu dandik ve dogmatik dangalaklar gibi düşünmem ve onlar gibi tavır almam.

Ha sıkı sosyal demokratım...

Ha aynı zamanda sıkı bir sosyalistim...

Ha özellikle de şu süreçte hepsinden de fazla Kemalistim.

...

Benim anlamadığım şey şu:

Adamlar kendilerine ne bileyim ''komünist'', ne bileyim, ''sosyalist'' ya da ''solcu'' yakıştırması yapıyor...

Ama tamamen sahtekarlık...

Solcu (!) ya...

Mesela Vietnam, ABD tarafından işgal edildiğinde ABD ile ittifak yapan Güney Vietnam' a ''ABD uşakları'' diye haklı olarak kin kusup Kuzey Vietnam' ın Bağımsızlık savaşını destekliyor...

Hani yine solcu (!) ya...

ABD müdahalesi ile, Kore bölününce ABD emperyalizmine karşı mücadele eden Kuzey Kore' den yana tavır alıyor. Elbette haklı!.. Güney Kore' yi ise bölgedeki ABD çıkarlarına hizmet eden ''Amerikan uşağı'' bir devlet olarak ilan edip lanetliyor... Yine haklı...

...

Şimdi normal olarak bu zihniyetin devamı, ''BOP'' denen Amerikan planlarına ve onların uşaklarına yani Barzani' ye ve Apo' ya karşı çıkmak olmaz mı?

Eğer adamlar solcu ise öyle olmalıdır...

Ama maalesef kürtler söz konusu olunca kürt örgüt ve partilerinin Amerikancı olup olmaması bu adamları ilgilendirmiyor.

Hani Kuzey Vietnamlılar ve Kuzey Koreliler emperyalizme karşı savaştıkları için haklı, Güney Vietnamlılar ve Güney Koreliler Amerika' ya uşaklık yaptıkları için haksızdı ve asla desteklenmemeliydi?

Ne oldu bu solculara da kürtler ABD ile BOP üzerinden uşaklık ilişkisi kurmuşken geçmişlerini unutup Amerikan uşaklarının yanında mevzileniyorlar?

...

Madem bugün kürtler BOP denen projeye uşak olmuşken onları destekliyorsun... Peki neden dün Amerikan projeleri için kendi halkının kanını döken Güney Vietnam ve Güney Kore' yi desteklemedin?

Sol maalesef şirazeden çıkmıştır.

Şimdi kalkıp BOP denen projeye uygun tavır alan ABD uşaklığı yapan dandik akademisyenleri desteklemek???

Bu onur yoksunu akademisyenler ABD, Irak' da kürtlerle beraber 2 milyona yakın arabı sinek gibi katlederken neredeydi?

Ben bunları tamamen satılmış onursuzlar olarak addediyorum.

Maalesef solculuk da ABD ve içimizdeki Amerikalılar tarafından şirazeden çıkarıldı.