Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 08:14   #26
MariaPuder
Gerçek Üye

MariaPuder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 99
Aldığı Teşekkür: 2327
Rep Derecesi : MariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

Hiç şaşırmadım, tüm otoriter rejimler “aydın” düşmanıdır.

“Aydınlar”a büyük anlam yüklüyor değilim; tam tersine eğitimin, unvanın, diplomanın, insanlık olmayınca hiçbir anlamı olmadığını gayet iyi biliyorum.

Bugün hedef alınanlar için, “kendi doğru bildiklerini, hesapsız ve sadece vicdanlarının sesini dinleyerek ifade etmekten kaçınmayan insanlar” diyelim, daha doğru olur.

Bu türden insanların her söylediği doğru, haklı olmayabilir, ama doğru bildiklerini çekinmeden söylemek ahlaki bir tutumdur, bu nedenle önemlidir. Tam da bu nedenle her dönem başları belaya girer, çünkü her dönem, farklı düşünenleri tehdit görenlerin hışmına uğramaları mukadderdir. Böylesi bir tutum takınmakta, herkesin tek tek farklı düşünceleri, yaklaşımları, çelişkileri de olabilir, bu ayrı bir mevzudur, işin esası değildir.

N.Mert'in yazısından bir bölüm...

Bu da aynı yazının, gazetecilere ( arasında Rahmi Turan var mı bilmiyorum )seslenen kısmı:

Bizler ne “asayişçi- kariyerist”, ne yalvar yakar olan “showman”iz; haysiyet sahibi insanlarız, vatan sevgisini de, insan sevgisini de kimseden öğrenecek değiliz.

Akademisyenler bildirisinde imzası olan pek çoklarımız, izledikleri çatışmacı siyaset yüzünden Kürt çevrelerini eleştirmekten, onlarla tartışmaktan, zaman zaman kötü olmayı göze almaktan imtina etmeyen insanlar.

Ama, kime ne denileceğini kimseden öğrenecek değiliz. Hele, arkasına iktidar gücünü alıp esip savuran gazeteci, yazar bozuntularına söylenecek çok şeyimiz var; 28 Şubat’ta açıkça haklarınız ihlal edilirken neden sesiniz bu kadar güçlü çıkmıyordu? İktidar arkanızda diye kendinizi adam mı sanıyorsunuz? Pek çok haysiyetli insana, “aptal veya hain deme” cüretini nereden bulduğunuzu bilmiyor muyuz? Bir gün ak dediğine diğer gün kara diyen, utanmazlığı ile meşhur bir adam bizden “utanç” duyuyormuş, güldürmeyin insanı. Yürüttüğünüz linç kampanyaları ile, peşine düştüğünüz rant kavgalarının üzeri örtülür mü sanıyorsunuz, biz size bakıp insanlığımızdan utanıyoruz. Bırakın bizi, liderinizin, mesai arkadaşlarınızın, pek çoğunuzun neyin peşinde olduğunu bilmediğini mi sanıyorsunuz?

Düşündüklerimin ifadesi olarak ,değerli bulduğum, bir yazının pasajlarını paylaştım....