Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 16:26   #30
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32395
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

@Asena

Bir bakıma haklısın evet kürtlere verilen talepler yerli yerindeydi, kendi dillerinde serbestlik, kendine özel okullar açma, açılan kürt kanalları felan bunlar yerindeydi. Hepside AKP döneminde oldu. Ha bunlar sana yanlış geliyordur bana gelmiyor hepside olması gerekliydi ve oldu. Bunlar halkın talepleridir PKK'nın değil dikkatini çekerim. Zira öyle olsaydı bugün PKK'da kalmazdı. İşte burda PKK'nın istedikleri ile kürtlerin istedikleri alan ayrılıyor.

Neden HDP son seçimde (7 Haziran) yükselişe geçince PKK, HDP'yi tanımadığını zannediyorsunuz (Ateşkes bitti sözlerini hatırlayın)

AKP herşeyi pkk için yapmadı. AKP ırkçı bir eksenden beslenen parti değildir din ekseninden beslenen bir parti oldu. Gerçi şu sıralar ırkçılığada bulaştı o ayrı mesele. Kendi çıkarı olmadığı bir yerde kılını bile kıpırdatmaz.. Anayasa meseleside ayrı bir mevzu.. Orada koca başkanlık olayı var. HDP buna uyandı bu yüzden istemiyorlar verilecek bir kaşık balın karşısında koca bir kazığı gördü kürtler.

İşte asıl sorunda bu.. Evet HDP ve türevleride aynı şekilde PKK'yı kendilerinden arındırmalı, kürt milliyetçiliğini bırakmalılar. Bırakamıyorlarsa maalesef onlarda PKK ile doğrudan bağlarının var olduğunun güçlü bir delilidir bunu görmemek için kör olmak gerekir.

Evet pkk silahı bırakmakla kalmayıp tamamen dağılmalılar. Bu olmalı ama devletinde ordan silahını çekmesi gerek "medeniyet" götürsün "silah" değil. Zira silah işe yaramıyor daha öncede yaramadı. hiçbir zamanda yaramaz. Devlet aşiret ağalarını dağıtmalı gücü yetiyorsa tabi, daha bir kaç hafta önce ağalarının ağası barzaniyi kucakladı. unutmamak gerek. Aşiret ağaları doğunun en büyük kanseri.

Akademisyen bildirisi bahanesi yoksa daha öncede dedim Akademisyenlerin bildirisi tamamen saçmalık bir nevi cihangir solculuğu gibi birşey. Bunun saçmalık olduğunu kabul ediyorum ama yapılan saldırıyı tasvip etmiyorum. Tam bir "deneysel" durum yaşanıyor.

Bu Tayyip çok akıllı biri bunu söyleyeyim.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.