Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 21:06   #17
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 99
Ettiği Teşekkür: 13485
Aldığı Teşekkür: 20641
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Akademisyenlerin Bildirisinin Tam Metni

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Türkiye bir bölünsün hele; hala Türkiye' de yaşamaya devam eden bölücü unsurlar eğer sokağa çıkmaya cesaret edebilirlerse namerdim.

Ha belki tekil saldırılar ve eylemler olur ama asla demokratik mitingleri bile fırsat bilip kitlesel şehir eşkıyalığı yapacak kadar azgınlaşmaya asla cesaret edemezler.

Tekil eylem yapacak örgütlenmeleri ve hücreleri ise adam gibi çalışan ve devlet için görev yapan bir istihbarat ve polis teşkilatı ile kolayca bertaraf edilebilir.

İşin en kötü tarafı da şu:

Biz yıllarca ''bölünmeyelim'' dedik ve bizim birliktelik arzumuz karşılığında hep tavizler istendi...

''Bunu yapmazsanız özerklik isteriz''

''Bunu kabul etmezseniz kan akar''

''Bu olmazsa ateşkesi bitiririz''

Vs vs.

...

Birliktelik arzumuz bize karşı kullanıldığında yapacak tek şey ''o zaman kendi devletinizi kurun ve ne haliniz varsa görün'' demektir.

...

Bu ülke bugüne kadar geldiği şekliyle devam edemez. 100 sene daha bu rezil şekilde yaşayamayız!

Ederse felaket olur ve o felaket sürecinin tam da içindeyiz zaten...
Senin istediklerin için sihirli değnek lazım Aristo.

Şu anda bizi terörle uğraştıran büyük güçler, bölününce rahat mı bırakacak.

Hadi kürtlerden kurtuldun. Alevi sünni çatışması çıkaracaklar. Gene mi bölüneceksin. Nereye kadar ?

Yapılması gereken mücadele azmini kaybetmeden mücadeleye devam etmek. Bu coğrafya böyle...

Ancak dünya bir dengeye ulaşır, büyük güçler güç kaybetmeye başlarsa bizim için bir fırsat doğabilir; ama iyi bir lider olmalı o zamanda da...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti