Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.16, 20:58   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,196
Ettiği Teşekkür: 51041
Aldığı Teşekkür: 44477
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

@SerseriGezgin

Şimdi şu PKK kafalı akademisyenlerin o dandik ve BOP ağızlı bildirisi toplumun geneli için hiç bir şey ifade etmediği gibi kürtler için de bir şey ifade etmiyor.

Tamam devlet kürtler konusunda devasa yanlışlar yapmıştır da...

Biz zaten her gün PKK ve HDP yetkililerinin ağzından benzer demeçleri okuyoruz.

Bir defa kürt sorunu kürtlerle devlet arasında kalmış bir sorundan ibaret değildir.

Kürtlerin asıl sorunu Doğu ve Güneydoğu' da beraber ve egemenlikleri altında yaşadıkları feodal/yarı feodal sistemdir. Bölgedeki Kürtleri köleleştiren, baskı altında tutan, sömüren asıl güç toprak ağaları, aşiret reisleri, feodal beyler, şeyhler ve şıhlardır.

Ve biz her nedense PKK/HDP ve yandaşların hiç bir bildiri veya demecinde bölgedeki feodal yapıdan bahsedildiğini görmez, duymaz ve okumayız.

Şunu iyi bilmek zorundayız.

Cumhuriyet' e karşı ayaklananlar dün kimlerse, bugün ayaklananlar da yine aynı feodal güçler ve tetikçileridir. Sen, ben, Mediter, Asena ya da herhangi birimiz kürtlere en ufak bir zarar vermedik ama kürt aşiret reisleri, ağaları, şeyhleri ve şıhları yüzlerce/binlerce yıldır kürtlerin anasını ağlattı. Ve her nedense kürt kuruluşları hiç bunlarıdan bahsetmez.

Neden mi?

Çünkü PKK ve HDP' nin başındakilerin büyük bir çoğunluğu aşiret reisleri ve toprak ağalarıdır.

Kimse kusura bakmasın ama öyle İbrahim Tatlıses gibi ''Urfa' ya Oxfort açtılar da biz mi gitmedik'' köylü kurnazlığı ile kürt sorunu çözüm bulamaz. İşte burda o İbrahim Tatlıses gibilere ''siz okul istediniz de açmayan mı oldu?'' demek gerekir. Ki bölgeye okullar, hastaneler, asayiş ve güvenlik için karakollar açılırken, kara ve demiryolları yapılırken bunlar kürt ayaklanmalarına neden olmadı mı?

Şu beğenmediğimiz devlet olmasaydı, kürtler hala kızlarını sünnet ediyor olacaktı.
Devlet kürt sorununun tali yaratıcısıdır. Asıl kürt sorunu bölgedeki kürt halkını egemenlik ve baskı altında tutan ve bugün de önemli bir kesimi HDP' nin başındaki aşiret reisleri ve toprak ağalarıdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.