Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.16, 01:17   #33
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kravatlı Teröristler! | Tokmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
HDP'li değilim, HDP'ninde nasıl parti olduğunuda biliyoruz. Benim gözümde MHP'den farkları yok. İkiside etnik siyaseti güdüyor ve ikiside bu yüzden kaybediyor ve trajikomiktir ikiside bu ülkede muhalefet partisi olarak görünüyorlar. Söylediklerine katılıyorum. HDP tabanında maalesef feodal düzenin koruyucularıda bulunuyor.

Sorunu çok güzel anlatmışsın. Yazdıklarını okuyunca derin düşüncelere dalasım geliyor.

O yüzden keşke "medeniyet" gücüyle orda olunsaydı. Yada şöyle geçmişe gidiyorum. Bir zamanlar sağcı ve atatürkçü geçinenlerin çoğu "Köy Enstitüleri"ni kapatmasaydı bugün ne aşiret olurdu nede ağa.. O aşiretler ve ağaların pis düzeninden kaçanlar daha kötü bataklığı yani PKK yı tercih ediyor devlet napıyor seyrediyor..

Ben bu yüzden kızgınım işte bunu söylediğimiz an "devlet napsın" deniliyor "pkklısın sen vatan hainisin" deniliyor. Devletsin bir sürü imkanın var, tayyibe kaç kişi bugün saydırmış diye tutuklamalar yapacağına kaynakları buna ayırsalar yeni proje oluşturup en kısa sürede doğuyu kalkındırmaya çalışsalar..

Çok iyimserim biliyorum.
Şu açık bir şey ki, Cumhuriyet' in ilanı ve ardından Doğu ve Güneydoğu' nun devlet egemenliği altına alınması, bölgedeki feodal ve dinci yapıyı tasfiye etmek üzere yapılan girişimler, Osmanlı' dan sağladıkları ayrıcalıkları kaybetme kaygısı taşıyan kürt egemenleri; yani toprak ağaları, aşiretler ve dinci yapı, azınlık çıkarlarını sürdürmek ve kürt halkı üzerindeki egemenliklerini sürdürmeye devam etmek için ayaklanmaya başladılar. Bu ayaklanmaların öncüleri ezilen kürt halkı değil, feodal yapıydı. Amaçları da kürt halkı üzerindeki egemenliklerini sürdürmekti.

Bu ayaklanmalar başarılı bir şekilde bastırıldı ve feodal yapının tasfiyesi sürecine girildi. Ancak maalesef Mustafa Kemal' in ölümüyle birlikte bir süre sonra o güya ''parlamenter sisteme' de geçilmesiyle sağ, sığ ve dinci zihniyet, tasfiye sürecindeki ağalık, aşiret ve dinci yapı ile kol kola girerek kürt egemenlerini milletvekilleri olarak meclise taşıdı.

İşte kürt sorunu bir kere daha tam da bu noktada başlamıştır. Tasfiye edilmeye başlanan feodal yapı, kürt halkı üzerinde yeniden egemenliğini bu rezil siyasetçilerin çıkar hesapları sayesinde bir defa daha pekiştirilmiştir.

Ben İnönü dahil, Menderes ve Demirel gibi liderleri (ve ardıllarını) Türkiye' nin ve kürt halkının gelişimini tıkayan siyaset nüsvetteleri olarak görüyorum.

Asıl kürt meselesi, devletin askeri güçleriyle Doğu ve Güneydoğu' da bulunması değil, kürt feodal yapısının kapitalize olmuş bir şekilde yoksul kürtler üzerindeki egemenliğini sürdürmesidir.

Ben defalarca da yazdığım gibi kürtlerin ayrılması ve kendi devletlerini kurmasından yanayım. Ama bu arada çok da iyi biliyorum ki, bugün ''kürtlere özgürlük'' sloganı üzerinden kürt halkı üzerinde etkinlik sağlayanlar, şayet bir Kürdistan kurulursa, kürt halkına asla ama asla iş, toprak, zenginlik, refah, özgürlük ve bağımsızlık vermeyecekler; tam tersine bu Amerikancı kürt burjuvaları ve feodalleri kürtleri yüzlerce/binlerce yıldır yaptıkları gibi ezmeye, sömürmeye ve kendi elleriyle kıymaya devam edeceklerdir.

İşte Kuzey Irak. Yönetim Barzani ve Talabani aşiretlerinin elinde. Ne feodal-aşiretçi yapı dağıtıldı, ne lanet feodal töreleri yok edildi, ne refah geldi, ne özgürlük, ne de bağımsızlık...

Hiç kuşku duymadan söyleyebilirim ki, Doğu ve Güneydoğu' da bir ayrı kürt devleti kurulsa, Kuzey Irak' dakinden hiç bir farkı olmayacak; feodal beyler egemenliklerini sürdürürken kürt halkı özgürlükten, refahtan ve gelişmeden en ufak pay bile almayacaktır.

Ve bunlar rezildir!

En ileri unsurlarına bakın! ''Türkiye işgalci ve sömürgeci'' derler ama hiç utanmadan o sömürgeci devletten maaş alır, kürtler sefalet içinde yaşamaya devam ederken Bodrum' da, Marmaris' te yazlıklarında sefa sürer, bir de ''kürt halkı eziliyor'' diye ajiştasyon çekerler... Ama hiç biri sahip oldukları devasa toprakları, köyleri, kasabaları, paraları kürt halkı ile paylaşmazlar...

Sefalet içinde yaşayan yoksul kürtleri bu şeref yoksunları temsil etmiyor.
Hepimiz bunun bilincinde olmalıyız. Bunlar Barzani ve Talabani gibi aşiret reislerinin, toprak ağalarının, şeyh ve şıhların ''yerli'' versiyonlarıdır.

Asıl desteklenmesi gerekenler bu rezil egemenliği temsil eden PKK ve HDP değil, yoksul kürt halkıdır. Kim ki kürt halkının üzerine çöreklenen bu rezil ağaları, beyleri, şeyleri, şıhları destekliyor ise, kürt halkının düşmanı onlardır.